Elon Musk mówi o swoim obecnym stosunku do kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk mówi o swoim obecnym stosunku do kryptowalut

Elon Musk bitcoin

Najbogatszy człowiek na świecie brał wczoraj udział w sesji X Space, podczas której dyskutował o wielu sprawach z dyrektor generalną Ark Invest, czyli Cathie Wood. Szef Tesli opowiedział o swoich planach dot. płatności na swojej platformie społecznościowej oraz zdradził, czy śledzi aktualnie wydarzenia w branży kryptowalut.


W dniu 21 grudnia została zorganizowana dyskusja w formie X Space, w której wzięło udział pięciu członków firmy zarządzającej inwestycjami – Ark Invest – na czele z jej dyrektorką generalną Cathie Wood, oraz Elon Musk.

Zgromadzeni speakerzy poruszyli wiele ekscytujących tematów, jak konflikt X z mediami głównego nurtu, plany firm Starlink, Tesla oraz SpaceX, trwające obecnie konflikty militarne na świecie czy szykowana wyprawa na Marsa. Rozmawiano także o potencjale sztucznej inteligencji oraz bitcoina na szerszy wpływ odnośnie rynków finansowych.

W trakcie tej sesji ekscentryczny miliarder podzielił się wieloma ciekawymi informacjami.

Coraz mniej myślę o kryptowalutach – przyznaje Elon Musk

Gdy spotykają się w dyskusji dwie tak prominentne postacie świata finansów, jak Cathie Wood i Elon Musk, to nie sposób nie wejść choć na moment na temat bitcoina.

Jak wiadomo, rynek ten jest rozpalony oczekiwaniami na kluczową decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczącą zatwierdzenia 12 wniosków o fundusze giełdowe (ETF-y) śledzące cenę spot tej kryptowaluty.

Prognozuje się, że powstanie tego typu instrumentów finansowych doprowadzi do tego, że do tego sektora napłyną miliardy dolarów nowego kapitału od inwestorów instytucjonalnych co mocno podniesie kurs BTC. Będzie to również miało odbicie w zwiększonej adopcji tego aktywa przez wielu gigantów finansowych.

CEO Ark Invest zapytała więc wczoraj Elona Muska, jak jego zdaniem bitcoin może wpłynąć na cały krajobraz systemu finansowego. Odpowiedź miliardera z jednej strony była dosyć wymijająca, aczkolwiek również i skręcił w stronę ciekawego porównania.

Musk stwierdził wpierw, że w sumie to już nie śledzi rynku kryptowalut tak, jak to robił w przeszłości. Powiedział, że prawie wcale nie myśli o cyfrowych aktywach.

Długo myślałem o pieniądzach i ich naturze. Czym są pieniądze? To tak naprawdę baza danych służąca do alokacji zasobów

– rzucił wczoraj.

Dodał, że dziś waluty fiducjarne stanowią formę bazy danych, w których alokujemy swoje zasoby. Zwrócił uwagę, że system ten może działać dobrze tylko wtedy, gdy jest oparty na konkretnych zasadach oraz nie występują znaczne nadużycia ze strony rządów.

Szef Tesli podzielił się również interesującą wizją dot. pieniędzy. Otóż, postrzegałby system ten w roli działania teorii informacji do problemów finansowych.

Pomyśl o tym, jakby to był system informacyjny. Chcesz zminimalizować hałas, zminimalizować opóźnienia, zminimalizować utratę pakietów. Zatem inflacja dodałaby hałasu do systemu

– wyjaśnia.

Kiedy kryptowaluty na X?

W trakcie wczorajszej sesji Musk ogłosił również dobrą nowinę dot. uruchomienia systemu płatności na swojej platformie X. Zapowiedział, że jego start datuje na okolice połowy 2024 roku, gdy tylko uda się dopiąć wszelkich formalności związanych z amerykańskimi przepisami.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w większości stanów USA jego firma X Corp. otrzymała już licencje na bycie platformą do przetwarzania płatności. Wczoraj Elon zaznaczył, że liczył na wcześniejsze domknięcie wszystkich spraw dot. biurokracji, jednakże nie miał wpływu na tempo ich procesowania.

Niestety nie wspomniał nic o tym, czy cyfrowe aktywa, takie jak bitcoin czy ether, będą jednymi z akceptowanych form do transferów na X. Wiele osób ze społeczności krypto jest przekonanych, że jeśli już jakieś tego typu waluty mają się pojawić, to zdecydowanie będzie to dogecoin.

Nie jest to tajemnicą, że CEO Tesli żywi wielką sympatię do największego z memecoinów. Być może temat ten zamierza odłożyć na później, póki napięta sytuacja między organami nadzorczymi w Stanach Zjednoczonych a tą branżą nie złagodnieje.

Elon Musk bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.