Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 18.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 18 marca 2024 r.


Spis treści:


CEO Binance wskazuje ATH bitcoina na ten rok

Następca Changpeng Zhao na stanowisku dyrektora generalnego giełdy Binance, czyli Richard Teng, patrzy z optymizmem na ruchy bitcoina (BTC) w następnych miesiącach. Wskazał docelowy szczyt cenowy tej kryptowaluty na 2024 rok i zaznaczył, że droga do niego zapewne okaże się wyboista.

Czytaj więcej: Bitcoina czeka w tym roku sporo turbulencji – prognozuje CEO Binance

Przypadkiem spalono 10 mln USD z presale’a memecoina, co okazało się najlepszym promo

Jeżeli Wasz tydzień zaczął się od jakiegoś niepowodzenia lub pomyłki w pracy, to tutaj macie przykład gościa, który zaliczył zdecydowanie większy fvckup niż Wy. Jednakże przepalone miliony dolarów okazały się genialnym trickiem marketingowym. Rynek memecoinów to festiwal absurdów i nieprzewidywalnych zdarzeń.

Czytaj więcej: Spalono przypadkiem 10 mln dolarów z przedsprzedaży pewnego memecoina. Błąd, który okazał się genialnym chwytem marketingowym

Kurs SOL nadal rośnie. Dziś przebił poziom 200 USD!

Kurs Solany znalazł się na najwyższym poziomie od blisko 27 miesięcy, a dane od Google Trends wskazują na maksymalne zainteresowanie tym ekosystemem przez internautów. Wszystko pięknie, ale jest pewna sprawa, która budzi nasz niepokój w związku z tym, co tak naprawdę napędza ruch w tej sieci zwiększając przy okazji kurs SOL.

Czytaj więcej: Solana w końcu przebija poziom 200 USD! Popularność kryptowaluty bije nowe rekordy

Długo oczekiwany stablecoin w końcu wystartował w sieci Cardano

Duże wzmocnienie dla blockchaina Cardano, który przez wielu ekspertów jest nazywany “łańcuchem duchów” ze względu na sporą ilość martwych projektów. Mimo wszystko jego twórca – Charles Hoskinson – zaprzecza temu, jakoby sieć ta nie spełniała swoich funkcji, a jej potencjał dopiero ma zostać odkryty. Czas pokaże. W każdym razie, w końcu pojawił się w niej stablecoin posiadający rezerwy w walucie fiducjarnej, co może okazać się gamechangerem w wielu kwestiach dot. tego ekosystemu. Jak przekazał założyciel firmy stojącej na tą stabilną kryptowalutą, droga do jej uruchomienia nie była łatwa.

Czytaj więcej: Cardano doczekało się stablecoina wspieranego przez USD. Co o nim wiemy?

Portfel Web3 od Binance ogłasza airdropy dla użytkowników

Cyfrowy wallet od Binance zaczyna posiadać coraz więcej bajerów i praktycznych funkcjonalności. W ramach promocji tego narzędzia topowa giełda przygotowała specjalny airdrop dla jego użytkowników, a niebawem pojawi się kolejna informacja dot. następnych zrzutów.

Czytaj więcej: Binance integruje swój portfel Web3 z Solaną i zapowiada jeszcze więcej airdropów!

Nowy token od giełdy Bitget

Portfel od giełdy Bitget jest jednym z najczęściej wybieranych tego typu produktów przez użytkowników z Azji. Jego twórcy stwierdzili, że czas wykonać kolejny krok w celu zwiększenia społeczności dot. tego ekosystemu i ogłoszono dziś przełomowe wieści! Niebawem na rynku kryptowalut pojawi się nowy token BWB, a już dziś można załapać się na specjalny airdrop.

Czytaj więcej: Portfel kryptowalut od giełdy Bitget wprowadza token BWB! Specjalny airdrop dla użytkowników

Rozmawiamy z country managerką Binance, Katarzyną Wabik. Sporo cennych obserwacji

Mamy w Polsce bardzo silną reprezentację kobiet w branży Web3! Zapraszamy Was do sprawdzenia obszernego wywiadu, jakiego udzieliła nam Katarzyna Wabik, czyli country managerka Binance! Rozmawialiśmy m.in. o roli kobiet w branży kryptowalut oraz sektorze Web3 i o tym jak decentralizacja pozwala im walczyć o swoje parytety w krajach, gdzie ich prawa są łamane.

Czytaj więcej: Ten halving będzie wyjątkowy”. Rozmawiamy z Katarzyną Wabik, country managerką Binance


Newsy z weekendu


Mało znany artysta NFT zbiera miliony USD na stworzenie swojego memecoina

Ludzie wpłacają w ciemno pieniądze na projekt, który dopiero powstaje. Nie jest pewne, czy jego kurs wystrzeli, tak jak w przypadku niektórych młodych memecoinów, ale część osób potrafiła przesłać sporo środków na wskazany adres przez mało znanego twórcę. Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie.

Czytaj więcej: Artysta zebrał w 24h ponad 10 mln USD w przedsprzedaży memecoina, który dopiero powstaje

Alliance Bernstein prognozuje, kiedy bitcoina wzrośnie do 150 000 USD

Bycze nastroje w dalszym ciągu towarzyszą inwestorom z rynku kryptowalut, a analitycy nie tracą wiary w to, że BTC niebawem rozpocznie kolejny rajd cenowy i uda się przebić poziom 100 000 USD, a następnie polecieć jeszcze wyżej.

Czytaj więcej: Jeden bitcoin za 150 000 USD. Zdaniem tej firmy będzie to realne już za rok

OpenAI uczyło Sorę na bazie filmów z… Shutterstocka

W poprzednich miesiącach firma OpenAI, która stoi za słynnym ChatGPT, otrzymała kilka pozwów sądowych dot. nielegalnego wykorzystania praw autorskich do szkolenia swojego chatbota. Okazuje się, że ich najnowsze dzieło, nad którym ostatnio wszyscy się zachwycali – Sora – również była uczona na bazie niepewnych źródeł.

Czytaj więcej: Jak powstała Sora od OpenAI? Kontrowersje dotyczące tego, jak szkolono sztuczną inteligencję

Book of Meme (BOKE) szturmem wbija się do mainstreamu memecoinów

Memecoiny póki co nadal notują spadki po ostatniej korekcie na rynku, ale młody projekt, który dopiero co się na nim pojawił, zdołał w sobotę stać już 9. najbardziej handlowanym tokenem w ciągu ostatnich 24h, a jego kurs poleciał mocno na północ.

Czytaj więcej: Nowy memecoin od Solany skacze w dobę o 1400% i zbiera 1,2 mld USD marketcapu. Wiemy, gdzie go kupić

Binance ostrożniej podchodzi do młodych projektów

Binance zmienia ponoć swoją polityką dot. warunków listowania nowych tokenów na swojej platformie. Jest to zapewne następstwo problemów z organami nadzorczymi, w wyniku których giełda kryptowalut w zeszłym roku zapłaciła rekordową karę pieniężną.

Czytaj więcej: Binance zmieni sposób listowania tokenów – sugeruje Bloomberg

AI przegoni ludzki intelekt szybciej niż myślicie – ostrzega Elon Musk

Elon Musk twierdzi, że już niewiele brakuje, by AI przegoniła ludzi pod względem intelektu. Miliarder nie jest osamotniony w kwestii takiego przekonania, chociaż są i tacy, którzy uważają sztuczną inteligencję bardziej za zabawkę niż poważne zagrożenie dla naszego gatunku. Punkt widzenia w tej sprawie zależy również od pewnego czynnika.

Czytaj więcej: Elon Musk straszy ludzkość potęgą sztucznej inteligencji (AI). Eksperci jednak są podzieleni w tej kwestii

Kursy kryptowalut 18.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.