Artysta zebrał w 24h ponad 10 mln USD w przedsprzedaży memecoina, który dopiero powstaje | Wiadomości | CrypS.

Artysta zebrał w 24h ponad 10 mln USD w przedsprzedaży memecoina, który dopiero powstaje

Filip Dzięciołowski
Kero memecoin

W dzisiejszych czasach pozyskanie kapitału liczonego w milionach dolarów na rozwój swojego pomysłu przestało być abstrakcją. Idealnym przykładem na to jest pewien mało znany twórca cyfrowych obrazków wypuszczanych na rynek w formie NFT. Ten awangardowy “artysta” w ciągu 24h zdołał zebrać ponad 10 mln USD w ramach przedsprzedaży memecoina, który pojawi się na rynku najszybciej dziś w nocy.


  • Człowiek posługujący się pseudonimem artystycznym Kero opublikował wczoraj na X ankietę, czy powinien wypuścić “w celach humorystycznych” swoją kryptowalutę,
  • Większość respondentów odpowiedziało twierdząco, więc momentalnie ruszyła zbiórka środków na rozwój tej inicjatywy. Na wskazany adres wpłynęło aż 10 mln USD w postaci altcoina SOL.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Jeżeli kiedykolwiek wizja jakiejś inicjatywy napotkała w Waszej głowie blokadę w postaci braku środków na jej zrealizowanie, weźcie przykład z Kero. Człowiek ten zajmuje się tworzeniem projektów graficznych, które następnie sprzedaje na rynku kryptowalut w formie niewymiennych tokenów, czyli NFT.

Wczoraj ten “artysta” opublikował na swoim profilu na platformie X ankietę, czy dobrym pomysłem jest to, by wybił na blockchainie Solana jakiegoś memecoina. Tak dla zabawy, bez większego planu na przyszłość tych tokenów.

Kero bardzo szybko zebrał aż 5 000 odpowiedzi, z czego aż 73,4% osób było na “tak”, więc nie czekając zbyt długo uruchomił przedsprzedaż swojego nowego “dzieła”.

https://twitter.com/KeroNFTs/status/1768419229563285602

Po tym, jak zamieścił w innym z postów adres portfela, do którego można wpłacać środki, bardzo szybko zgromadzono na nim sumę o łącznej wartości prawie 55 000 SOL, czyli około 10,4 miliona dolarów przy obecnych poziomach cenowych tego altcoina.

Co wiemy o zamiarach Kero względem memecoina, który już na starcie zebrał pokaźny kapitał?  Token ten będzie nazywał się SNAP, co stanowi bezpośrednie nawiązanie postaci z mema przedstawiającego Coco. Ten śmieszny krokodylek pojawiał się już wcześniej w pracach artysty, które dystrybuował w formie różnych kolekcji NFT.

Jak wynika z danych on-chain z platformy śledzącej ruchy w sieci Solany (Solscan), wiele wpłat zasilających przedsprzedaż stanowiło stosunkowo niewielkie kwoty. Medianę wskazuje się w tym przypadku na 1 token SOL (czyli okolice 190 dolarów patrząc na średni kurs w ciągu ostatniej doby), a średni wkład z jednego portfela to 3,5 SOL.

Solana cena
Wykres cenowy Solany na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView

Inicjator całej akcji nie podał konkretnej daty premiery swojej kryptowaluty. Jednakże wskazał potencjalny termin na godzinę 17:00 czasu wschodniego. Najpierw musi się upewnić, że proces mintu tokenów zajdzie bez żadnych komplikacji.

Ze względu na rozmiar i szybki rozwój chcemy mieć pewność, że nie popełnimy żadnych błędów

– przekazał Kero.

https://twitter.com/KeroNFTs/status/1768800159738024439

Kero memecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.