Bitcoina czeka w tym roku sporo turbulencji - prognozuje CEO Binance | Wiadomości | CrypS.

Bitcoina czeka w tym roku sporo turbulencji – prognozuje CEO Binance

Karolina Zawodnik
Bitcoin po 80 000 USD - spodziewa się CEO Binance

W obliczu rosnącego zainteresowania kryptowalutami, a w szczególności bitcoinem, branża ta stoi przed rokiem pełnym wyzwań i możliwości. Mimo niedawnej korekty na wykresie BTC, ma on nadal szansę na kontynuację wzrostów w 2024 roku. Takiego zdania jest Richard Teng, czyli obecny dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance.


  • Obecny CEO Binance uważa, że największa kryptowaluta może dotrzeć do okolic 80 tys. dol. do końca 2024 r.,
  • Aktualnie bitcoin handluje w pobliżu 67,4 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni doświadczył on ponad 6% spadku.

Wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych

Richard Teng, dyrektor generalny Binance – jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, wyraził przekonanie, że bitcoin może przekroczyć poziom 80 tys. dol. jeszcze w tym roku. Tak optymistyczna prognoza jest wspierana przez rosnące zainteresowanie tą kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych, co potwierdza niedawne uruchomienie dziesięciu ETF-ów spot na BTC, notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Wpływ tych funduszy na rynek jest znaczący, ponieważ wskazuje na zwiększenie płynności i stabilności ceny bitcoina, co może zachęcić kolejne podmioty do inwestycji w to cyfrowe złoto.

Turbulencje na rynku a dojrzałość inwestycyjna

Niemniej jednak droga do nowych szczytów może być wyboista. Jak zauważa Richard Teng, należy spodziewać się okresów wzmożonej zmienności, które będą testować wytrzymałość i przekonania inwestorów.

Wzloty i upadki są naturalną częścią ewolucji każdego rynku finansowego i według niektórych ekspertów, mogą przyczynić się do jego dojrzewania. Rzeczywiście, ostatnie miesiące pokazały, że nawet pomimo potencjalnych ryzyk związanych z bańkami spekulacyjnymi, inwestorzy instytucjonalni i prywatni wykazują duże zainteresowanie kryptowalutami.

 

Perspektywy długoterminowe

W kontekście globalnych trendów rynkowych, w tym rosnącej dominacji firm technologicznych i szybkiego rozwoju sektora sztucznej inteligencji, bitcoin i inne kryptowaluty mogą być postrzegane jako część szerszego technologicznego przełomu.

Giganci tacy jak Microsoft, Amazon czy Tesla, już teraz mają znaczący wpływ na dynamikę rynkową, co może dodatkowo stymulować inwestycje w innowacyjne aktywa, takie jak wirtualne waluty.

Pomimo potencjalnych wyzwań wartość bitcoina i jego rola w ekosystemie finansowym ewoluują, oferując nowe możliwości. W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić około 67,4 tys. dol., co zdaniem niektórych członków społeczności kryptowalut może jeszcze stanowić okazję inwestycyjną.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Duże nadzieje posiadacze bitcoina wiążą m.in. ze zbliżającym się halvingiem. To cykliczne wydarzenie zwykle pozytywnie wpływało na rynek największej kryptowaluty, powodując wzrost jej cen w zakresie długoterminowym.

Ma to związek ze zmniejszeniem nagrody blokowej dla górników BTC o połowę, co w efekcie powoduje, że ilość BTC trafiających do obiegu staje się coraz bardziej ograniczona.

Bitcoin po 80 000 USD - spodziewa się CEO Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.