Jeden bitcoin za 150 000 USD. Zdaniem tej firmy będzie to realne już za rok | Wiadomości | CrypS.

Jeden bitcoin za 150 000 USD. Zdaniem tej firmy będzie to realne już za rok

Jacek Walewski
Kiedy bitcoin po 100 000 USD?

Obecnie na rynku kryptowalut trwa korekta. Mimo tego firma zarządzająca aktywami Alliance Bernstein podaje, że do połowy przyszłego roku za 1 BTC będziemy płacić aż 150 000 USD. 


  • Z prognozy Alliance Bernstein wynika, że za rok jeden bitcoin ma kosztować 150 000 USD.
  • Zdaniem analityków będzie to możliwe dzięki ETF-om.

Jeden bitcoin za 150 000 USD?

Analitycy Gautam Chhugani i Mahika Sapra przekazali, że są „coraz bardziej przekonani” co do tego, że BTC zdrożeje do połowy 2025 r. do 150 000 USD. Skąd jednak ten optymizm? Wyjaśnili, że „to wciąż dopiero początek integracji bitcoina z tradycyjnymi portfelami aktywów”

Właściwie to, co teraz napisali, to tylko potwierdzenie tego, co głosili wcześniej. W listopadzie ubiegłego roku, napisali w podobnym dokumencie, że kryptowaluta zdrożeje do 150 000 właśnie w 2025 r. Teraz ich pewność wzrosła przez ETF-y, które jak na razie okazują się być sporym sukcesem rynkowym.

Są bowiem furtką na rynek blockchaina dla dużych firm i tych osób, które nie mogły wcześniej nabyć BTC, bowiem nie potrafiły np. założyć własnego portfela. Teraz coiny w bezpieczny sposób zachowa dla nich emitent ETF-a, którego jednostki nabędą.

Nie tylko analitycy Alliance Bernstein są bykami

Akurat dziś przywdziewanie skóry byka nie jest proste. Jeden bitcoin spadł do 64 895 USD, co oznacza ponad 6-procentową korektę w skali tygodnia. Z kolei ether (obecnie bez ETF-ów) kosztuje 3438 USD (spadek o 12% w ciągu 7 dni i 7% od wczoraj).

Nastroje pozostają bardzo dobre. Indeks strachu i chciwości BTC pokazuje 79, co oznacza skrajną chciwość.

Powróćmy jednak do prognoz. Analityk Scott Melker podtrzymuje, że jesteśmy dopiero na początku hossy (nie jest to jednak prawdą, bo hossa trwa już de facto rok). Z kolei CIO Bitwise, Matt Hougan, oczekuje powrotu szaleństwa z poprzedniego cyklu („sezonu na wszystko”). Jego zdaniem jeszcze w tym roku 1 BTC będzie kosztowało 200 000 USD, czym przebija kolegów z Alliance Bernstein. CEO Galaxy Digital, Mike Novogratz, widziogromny globalny popyt na bitcoiny”.

I faktycznie, jeżeli tylko nie nadleci czarny łabędź, powinniśmy obserwować powtórzenie się cyklu bitcoina.

Cena BTC
Wykres cenowy bitcoina (BTC) na Binance. Źródło: TradingView

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Kiedy bitcoin po 100 000 USD?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.