Binance zmieni sposób listowania tokenów - sugeruje Bloomberg | Wiadomości | CrypS.

Binance zmieni sposób listowania tokenów – sugeruje Bloomberg

Jacek Walewski
Binance Copy Trading

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, wprowadza bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące notowania nowych tokenów na swojej platformie.


  • Binance będzie w bardziej restrykcyjny sposób przyglądać się nowym tokenom,
  • Szczegóły nie zostały jeszcze potwierdzone przez firmę. Więcej światła na sprawę rzuca Bloomberg.

Binance weźmie pod lupę nowe tokeny

Według Bloomberga już pod koniec ubiegłego roku giełda postanowiła zmienić sposób listowania tokenów. Dotąd wszystko miało się ponoć odbywać w dość liberalny sposób.

Po pierwsze, jak podają media, Binance żąda teraz od emitentów tokenów, by te ostatnie były uwalniane ze smark kontraktu przez co najmniej rok, a nie sześć miesięcy, jak miało to miejsce wcześniej. Do tego giełda stara się zarezerwować większy udział zbywalnych tokenów dla animatorów rynku, aby zapewnić wystarczającą płynność.

Skąd jednak takie zmiany? To zapewne owoc nacisków ze strony regulatorów. Samo Binance zgodziło się parę miesięcy temu zapłacić w USA karę w wysokości 4,3 miliarda USD. Powód? Rzekome naruszenie przepisów dotyczących prania pieniędzy.

Warto jednak dodać, że firma przynajmniej oficjalnie zaprzecza narzucaniu projektom okresów blokowania tokenów, twierdząc, że każdy startup niezależnie decyduje o swoim harmonogramie. Giełda potwierdziła jednak wprowadzenie kaucji, które mogą zostać wstrzymane w przypadku niespełnienia warunków notowania.

Cały proces listowania nowych aktywów nadzoruje Yi He, jedna ze współzałożycielek Binance. Jest to w jej interesie. Raczej nie chciałaby podzielić losu swojego partnera życiowego i biznesowego, Changpeng Zhao, który przebywa obecnie w USA i nie może opuścić tego kraju w oczekiwaniu na wyrok sądu. Grozi mu kara więzienia. O jego problemach pisaliśmy tutaj.

Poszukiwanie łapówkarzy

Według Bloomberga, Yi He niedawno wyznaczyła wręcz nagrodę za informacje o korupcji wśród pracowników Binance.

Chodzi o osoby, które wynosiły poza biuro informacje o tym, jakie tokeny będą notowane na platformie jako kolejne. To pozwalało niektórym kupić je wcześniej na wolnym rynku i potem sprzedać z dużym zyskiem na Binance w momencie ich listingu (tokeny zyskiwały na wartości, gdy ogłaszano, że trafią na tę największą na świecie giełdę).

Binance Copy Tradingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.