Solana w końcu przebija poziom 200 USD! Popularność kryptowaluty bije nowe rekordy | Wiadomości | CrypS.

Solana w końcu przebija poziom 200 USD! Popularność kryptowaluty bije nowe rekordy

Jacek Walewski
SOL

Solana ma za sobą imponujący wzrost kursu. Cena zdrożała przez dobę o 10,33%. Obecnie za 1 SOL płaci się nieco ponad 200 USD.


  • Kurs solany wzrósł przez dobę o 10%. Obecnie za 1 SOL należy zapłacić ponad 200 USD,
  • Wzrost może okazać się jednak chwilowy. Powodem są nadal niezbyt mocne fundamenty.

Solana rośnie w siłę

Najpierw podsumujmy suche dane. 1 SOL kosztuje 201 USD (przebicie 200 USD nastąpiło po raz pierwszy od grudnia 2021 r.). Przez 24 h kurs wzrósł o 10%, zaś w skali tygodnia o 40%. Kapitalizacja rynkowa przekroczyła na krótko 90 miliardów USD. Dla porównania tether może pochwalić się 100 mld USD.

To nie wszystko. W weekend aktywność sieciowa Solany przerosła poziom aktywności w blockchainie Ethereum. Według DefiLlama całkowity wolumen obrotu SOL osiągnął 3,52 miliarda USD, przekraczając dzienny wolumen ETH o ponad 1,1 miliarda USD.

Powód? I tu jest problem. Cały ten fenomen nie jest wywołany przez poważne projekty, ale o memecoiny oparte właśnie na sieci Solana.

I tak np. w niedzielę token BOOK OF MEME (BOME) oparty na Solanie zdrożał o 322% w ciągu tylko 24 godzin.

Dlaczego uważam to za problem? Gdy hype na memecoiny się skończy, a stanie się to, gdy bitcoin i ether zaczną znów drożeć, aktywność w Solanie znów spadnie. Projekt ten musi zbudować fundamenty na poważnych inicjatywach DeFi.

Z pozytywów zaś: całkowita wartość zablokowana (TVL) Solany w zeszłym miesiącu wzrosła o ponad 80%, co stanowi najwyższy poziom od dwóch lat.

Popularność Solany w Google

Wzrosty napędzają też skok zainteresowania SOL. Popularność wyszukiwania słowa kluczowego „Solana” osiągnęła w Google Trends poziom 100. W grudniu 2023 r. nastąpił ponad dwukrotny skok na tym polu, co pokazuje, że niektórzy inwestorzy zaczęli wtedy zapewne przerzucać kapitał na SOL.

I teraz znów trochę dziegciu. W miarę wzrostu kursu duzi inwestorzy realizują już swoje zyski, sprzedając jednostki SOL.

Jak widać, Solana stoi trochę na rozdrożu. Może w tej hossie jeszcze zabłysnąć. Tyle że do wejścia na stałe na kryptowalutowe podium musi zrobić coś więcej. Bez tego może skończyć jak wiele innych wcześniejszych “bitcoin killerów” i “zabójców ethereum”

SOLreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.