Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.03.2023]

Redaktor: Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 13.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 marca 2023 roku


Spis treści:


Rząd USA reaguje na kryzys bankowy, a BTC skacze o ponad 9%

Administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła w niedzielę wieczorem, że deponenci upadłego Silicon Valley Bank będą mieli dostęp do wszystkich swoich pieniędzy w poniedziałek rano. Na skutek wieści o interwencji rządu Stanów Zjednoczonych w kryzysie bankowym ceny kryptowalut wzrosły.
https://cryps.pl/rzad-usa-reaguje-na-kryzys-bankowy-a-btc-skacze-o-ponad-9/

Czytaj więcej: Rząd USA reaguje na kryzys bankowy, a BTC skacze o ponad 9%


Fed rozważa utworzenie grupy ekspertów ds. branży krypto

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) zamierza stworzyć nowy panel ekspertów. Skupi się on tylko i wyłącznie na branży kryptowalut. Ogłosił to Michael Barr podczas wystąpienia w Peterson Institute for International Economics w Waszyngtonie.

Urzędnik przyznał, że cyfrowe aktywa mogą mieć “transformujący wpływ” na system finansowy. Niemniej jednak “korzyści z innowacji mogą być zrealizowane tylko wtedy, gdy istnieją odpowiednie zabezpieczenia”.

Czytaj więcej: Fed rozważa utworzenie grupy ekspertów ds. branży krypto


Binance przeprowadziła szkolenia dla ukraińskiej SBU i cyberpolicji

Giełda Binance zorganizowała szkolenia dla organów ścigania i regulacyjnych na Ukrainie. W sesjach uczestniczyli członkowie cyberpolicji, SBU i Narodowej Agencji Odzyskiwania i Zarządzania Aktywami (ARMA). Program szkoleniowy dotyczył technologii blockchain i kryptowalut, a dokładniej polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy platformy i metodach opracowanych przez Binance w celu wykrycia i zapobiegania potencjalnym oszustwom.

Czytaj więcej: Binance przeprowadziła szkolenia dla ukraińskiej SBU i cyberpolicji


Signature Bank zmuszony zakończyć działalność

W ostatnim tygodniu bank przyjazne kryptowalutom miały ciężki okres. Teraz kolejny został zmuszony do zakończenia działalności – Signature Bank. Instytucja ta zaczęła obsługiwać liczne firmy kryptowalutowe po tym, jak zamknięty został Silvergate. Rząd USA zgodził się jednak w pełni wykupić deponentów firmy w ramach “wyjątku od ryzyka systemowego”.

Czytaj więcej: Signature Bank zmuszony zakończyć działalność


Samotny górnik kryptowalut rozwiązał blok BTC i zyskał 148 tys. USD

Indywidualny górnik kryptowalut korzystający z usług Solo CK Pool i nicehash wytworzył ważny hash dla bloku w sieci bitcoina. W nagrodę otrzymał 6,25 BTC i 0,63 BTC za opłaty transakcyjne o łącznej wartości ok. 148 tys. USD.

Czytaj więcej: Samotny górnik kryptowalut rozwiązał blok BTC i zyskał 148 tys. USD


Hadera Hashgraph padła ofiarą hacku

Hedera Hashgraph padła ofiarą ataku hakerskiego. Napastnicy obrali za cel konta używane jako pule płynności na kilku zdecentralizowanych giełdach (DEX), które używają kodu kontraktu pochodzącego z Uniswap v2, aby korzystać z usługi Hedera Token Service. Wszystko po to, aby przenieść tokeny Hedera Token Service posiadane przez konta ofiar na własne adresy.

Czytaj więcej: Hadera Hashgraph padła ofiarą hacku


Binance zamieni 1 miliard BUSD na BTC, ETH i BNB

W ostatnim czasie wiele banków przyjaznych kryptowalutom zostało zmuszonych do zakończenia działalności przez władze. Z tego powodu planuje przekonwertować pozostałą część 1 miliarda dolarów funduszy Industry Recovery Initiative z BUSD na inne kryptowaluty, a konkretniej BTC, ETH i BNB.

Czytaj więcej: Binance zamieni 1 miliard USD na BTC, ETH i BNB


Pobrałeś piracką wersję Final Cut? Uważaj

Firma Jamf Threat Labs znalazła program do crypto-jackingu dobrze ukryty w pirackich kopiach programu Final Cut Pro. Uruchamia on XMRig w celu wydobywania kryptowalut za pomocą komputera ofiar.

Czytaj więcej: Pobrałeś piracką wersję Final Cut? Uważaj


Brad Garlinghouse: “Upadek Silicon Valley Bank nie wpłynął na sytuację finansową Ripple”

CEO Ripple Brad Garlinghouse zapewnił, że sytuacja z Silicon Valley Bank nie wpłynęła na stabilność finansową firmy. Według jego tweeta, Ripple korzystało z usług upadłościowych Silicon Valley Bank, ale codzienne operacje firmy nie zostały naruszone, ponieważ większość jej środków jest przechowywana w innych bankach partnerskich. Dyrektor nie sprecyzował jednak, ile pieniędzy firmy jest przechowywanych w Silicon Valley Bank. –> źródło: bits.media


Wolumen obrotu na giełdach scentralizowanych zaczyna rosnąć

Dziennikarz Colin Wu poinformował, że scentralizowane giełdy kryptowalutowe odnotowały wzrost wolumenu obrotu w lutym. Podczas gdy w styczniu liczba ta wynosiła 3,1 biliona dolarów, w lutym osiągnęła 3,4 biliona dolarów. Oznacza to wzrost o 13,7% w ciągu miesiąca.

Największy wzrost wolumenu jest widoczny w przypadku giełd Gate (+41%), Bitget (+29%) i Mexc (+26%). Coinbase, Bitfinex i Crypto.com odnotowały spadki odpowiednio o 28%, 15% i 3%.

wolumen na scentralizowanych giełdach

Użytkownik wymienił 2 miliony USDC na 0,05 USDT

Po tym jak Circle poinformował, że 3,3 miliarda dolarów utknęło w SVB, stablecoin USDC stracił powiązanie z dolarem. Z tego powodu użytkownicy zaczęli wymieniać swoje aktywa na inne monety. Jednak nie wszyscy inwestorzy mieli szczęście. Jednemu z takich inwestorów przydarzyła się niefortunna sytuacja. Użytkownik Twittera o pseudonimie BowTiedPickle poinformował, że jedna osoba wpłaciła ponad 2 miliony USDC i otrzymał 0,05 USDT.


Gate.io wypuściło nową kryptowalutową kartę Visa dla strefy euro

Gate Group, spółka macierzysta Gate.io, ogłosiła w dniu 9 marca, rozpoczęcie nowej wspólnej inicjatywy z dostawcą usług płatniczych Visa. Firma uruchomiła kryptowalutową kartę debetową dla swoich klientów w strefie euro. Szef działu kryptowalut w Visa skomentował współpracę w następujący sposóbL:

Naszym celem jest stanie się swoistym mostem pomiędzy całym ekosystemem kryptowalutowym a rozległą siecią instytucji finansowych i handlowych.

sytuacja na rynku kryptowalut 13.03.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.