Fed rozważa utworzenie grupy ekspertów ds. branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Fed rozważa utworzenie grupy ekspertów ds. branży krypto

Dawid Kucharczyk
fed rekordowe pożyczki

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) zamierza stworzyć panel ekspertów, który skupi się na branży kryptowalut. Ogłosił to Michael Barr, zastępca przewodniczącego agencji ds. nadzoru.


Podczas wystąpienia w Peterson Institute for International Economics w Waszyngtonie urzędnik przyznał, że cyfrowe aktywa mogą mieć „transformujący wpływ” na system finansowy. Zauważył jednak, że „korzyści z innowacji mogą być zrealizowane tylko wtedy, gdy istnieją odpowiednie zabezpieczenia”.

„Innowacje zawsze pojawiają się szybko, ale potrzeba czasu, aby konsumenci zdali sobie sprawę, że mogą zarówno zarobić, jak i stracić pieniądze na nowych produktach finansowych.”

Powiedział, że grupa pomoże Fedowi „uczyć się z nowych rozwiązań” i monitorować rozwój branży. Urzędnik dodał, że regulacja powinna być procesem deliberatywnym, który osiąga równowagę między nadmiernym i niewystarczającym nadzorem.

Barr wymienił stablecoiny jako powód do niepokoju. Jego zdaniem aktywa będące ich zabezpieczeniem mogą być niepłynne:

„Takie niedopasowanie wartości i płynności to przepis na klasyczny bank run”.

Urzędnik nie wykluczył, że w przypadku braku regulacji, „każda szeroka adopcja stablecoinów” może zagrozić całej gospodarce.

W odpowiedzi CEO Custodia (dawniej Avanti) Caitlin Long wskazała na problemy z płynnością w Silicon Valley Bank (SVB).

Przyjazne przypomnienie, że właśnie wtedy, gdy Dolina Krzemowa wpadała w panikę, wiceprzewodniczący Fed ds. Nadzoru Barr powiedział w przemówieniu: 'Banki, które regulujemy, dla kontrastu, są dobrze chronione przed bank runem dzięki solidnemu zestawowi wymogów nadzorczych.

Upadek SBV

W dniu 9 marca akcje SVB spadły o ponad 60%, a jego kapitalizacja obniżyła się o 10 mld USD po tym, jak instytucja ogłosiła sprzedaż akcji wartych 1,75 mld USD. W tym kontekście pięciu inwestorów venture capital, doradziło swoim spółkom wycofanie funduszy z Silicon Valley Bank.

W dniu 10 marca kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji zamknął SVB.

Wcześniej kilka firm kryptowalutowych dystansowało się od Silvergate Bank, który był zmuszony zakończyć działalność.

fed rekordowe pożyczkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.