Samotny górnik kryptowalut rozwiązał blok BTC i zyskał 148 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Samotny górnik kryptowalut rozwiązał blok BTC i zyskał 148 tys. USD

Mariusz Przepiórka
koparka kryptowalut

Samotny górnik kryptowalutowy został nagrodzony za dodanie bloku 780 112 do blockchaina bitcoina. Górnik wykorzystał usługę Solo CK Pool i z jej pomocą wytworzył ważny hash dla bloku. W nagrodę otrzymał 6,25 BTC i premię w kwocie 0,63 BTC o łącznej wartości ok. 148 tys. USD.


Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę na to, jak duże szczęście miał samotny górnik, wskazując, że zwykle jednemu górnikowi wytworzenie ważnego hashu zajmuje znacznie więcej czasu, biorąc pod uwagę ograniczoną moc obliczeniową, z jakiej korzystał.

– Tego typu górnik zwykle rozwiązuje blok średnio raz na dziesięć miesięcy – napisał użytkownik Twittera o pseudonimie @ckpooldev. – W tym przypadku górnik kopał samotnie od dwóch dni, więc miał ogromne szczęście.

Według @ckpooldev górnik pracował ze średnią mocą haszowania 6,7 PH/s (petahaszów na sekundę). Gdy blok został dodany, całkowita szybkość haszowania BTC wynosiła około 308 262 PH/s, co oznacza, że szybkość haszowania solowego górnika stanowiła około 0,002% całej mocy obliczeniowej blockchaina.

Górnik twierdzi, że pochodzi z Rosji

Jeden z użytkowników forum bitcointalk.org przyznał, że to on odpowiada za wytworzenie ważnego hasha i wskazał, że wynajął dodatkową moc na mniej niż dzień, korzystając z usługi o nazwie nicehash.

– Rzeczywiście, to wielkie szczęście złapać blok z taką mocą haszowania – stwierdził na forum użytkownik o pseudonimie Pineconeeee. – Szczęście uśmiechnęło się do mnie w niespełna jeden dzień.

Samotny górnik, który w swym poście twierdzi, że pochodzi z Rosji, wyjaśnił, że zwykle korzysta z mocy obliczeniowej na poziomie około 270 TH/s (terahaszów na sekundę), ale w ubiegły czwartek wynajął dodatkową moc 5 PH/s. Obecnie większość nowych bloków dodawanych do blockchaina bitcoin to bloki wydobywane poprzez pule wydobywcze, w których górnicy łączą swoje moce obliczeniowe w celu zwiększenia szans na wytworzenie ważnego hasha.

koparka kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.