Hadera Hashgraph padła ofiarą hacku | Wiadomości | CrypS.

Hadera Hashgraph padła ofiarą hacku

Dawid Kucharczyk
hadera hashgraph

Hedera ogłosiła w piątek, że padła ofiarą hacku. Kilka dni temu sama sieć ostrzegła, że wyłącza proxy w sieci głównej, czyniąc ją niedostępną, z powodu „nieprawidłowości w inteligentnych kontraktach”.


W wątku na Twitterze projektu możemy przeczytać:

Dzisiaj napastnicy wykorzystali kod Smart Contract Service w głównej sieci Hedera, aby przenieść tokeny Hedera Token Service posiadane przez konta ofiar na własne konta.

Tweet od PeckShieldAlert podaje, że TVL ( Total Blocked Value) na Hederze spadł o 33%, – z 36,1 mln USD do 24,6 mln USD.

Według Hedery, zespół zidentyfikował główną przyczynę problemu i pracuje nad rozwiązaniem.

Napastnicy obrali za cel konta używane jako pule płynności na kilku zdecentralizowanych giełdach (DEX), które używają kodu kontraktu pochodzącego z Uniswap v2, aby korzystać z usługi Hedera Token Service.

„Kiedy hakerzy przenieśli tokeny uzyskane dzięki tym atakom przez @HashportNetwork, operatorzy mostu wykryli tę aktywność i podjęli szybkie działania, aby ją wyłączyć. Zespoły pracowały razem, aby zbadać atak.”

Zespół projektu zapewnił, że jak tylko incydent zostanie rozwiązany, członkowie zarządu podpiszą transakcję, aby zatwierdzić wdrożenie zaktualizowanego kodu w sieci głównej. W ten sposób naprawią lukę, a następnie wznowią normalną aktywność sieci.

Czy należy wypłacić środki?

„Wyprowadźcie swoje fundusze już teraz” – radziło konto Ignas DeFi Research na Twiiterze, które skomentowało sprawę. Według niego, dotknięte zostały wszystkie dAppy na Hedera wykorzystujące Hedera Token Service (HTS), takie jak tokeny LP lub tokeny opakowane.

hadera hashgraphreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.