Pobrałeś piracką wersję Final Cut? Uważaj | Ostrzeżenie | CrypS.

Pobrałeś piracką wersję Final Cut? Uważaj

Redaktor: Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Cyberprzestępczość

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Jamf Threat Labs znalazła program do crypto-jackingu dobrze ukryty w pirackich kopiach programu Final Cut Pro firmy Apple. Jamf ostrzega, że szybkość chipów Apple sprawia, iż komputery Mac będą coraz popularniejszym celem hakerów.


W swoim raporcie spółka napisała:

“Podczas rutynowego monitorowania naszych wykrywaczy zagrożeń, napotkaliśmy alert wskazujący na użycie XMRig, narzędzia do wydobywania kryptowalut z linii poleceń. Podczas gdy XMRig jest powszechnie używany do legalnych celów, jego adaptowalny, open-source’owy projekt uczynił go również popularnym wyborem dla złośliwych aktorów.”

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem oprogramowania Apple odkryła, że nieautoryzowane kopie oprogramowania Apple do edycji wideo są trojanem. Uruchamia on XMRig w celu wydobywania kryptowalut za pomocą ich komputera.

Raport ostrzega też, że złośliwe oprogramowanie kryptowalutowe dla komputerów Mac będzie coraz powszechniejsze

“Ten konkretny przypadek był dla nas interesujący, ponieważ został wykonany pod przykrywką opracowanego właśnie przez Apple oprogramowania do edycji wideo, Final Cut Pro. Dalsze dochodzenie wykazało, że taka złośliwa wersja Final Cut Pro zawierała nieautoryzowaną przez Apple modyfikację, która wykonywała XMRig w tle.”

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.