Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.01.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 12.01.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Bitcoin pokonuje 18 000 $. Będzie kolejny wystrzał?

Kurs BTC wzrósł dziś powyżej 18 000 dolarów, w następstwie pozytywnych danych o inflacji w USA. Oficjalny odczyt ujawnił, że wskaźnik obniżył się w grudniu, spadając do poziomu 6,5%, co wpłynęło na rynki akcji oraz kryptowalut.

Czy trend wzrostowy ma szasnę na kontynuację? Tutaj zachowalibyśmy ostrożność, ponieważ warunki makroekonomiczne nie uległy znaczącej poprawie.

Czytaj więcej: Bitcoin pokonuje 18 000 $. Będzie kolejny wystrzał?


Prezes UOKiK stawia zarzuty giełdzie kryptowalut Kanga Exchange

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), oskarżył giełdę Kanga. Regulator zarzuca jej, że okłamywała inwestorów twierdząc, że posiada aprobatę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Ponadto nieprawdziwe miały być także używane przez nią sformułowania “polska giełda kryptowalut”, ponieważ operator Kanga Exchange – spółka Good Solution Investments – jest zarejestrowana w Belize. Kara może wynieść do 10% obrotu spółki.

Czytaj więcej: Prezes UOKiK stawia zarzuty Kanga Exchange


Forbes: Binance zmaga się z masowym odpływem aktywów

Według Forbesa z największej giełdy kryptowalut świata odpłynęło przez ostatnie 2 miesiące 12 mld dolarów. Dziennikarze twierdzą, że platforma straciła 15% aktywów oraz zaufanie inwestorów, co obrazują wyniki Binance Coin (BNB) i Binance USD (BUSD).

Dwa dni temu prezes Binance, Changpeng “CZ” Zhao, ostrzegał na Twitterze przed nową falą FUD-u, czyli medialnych ataków na jego platformę.

Czytaj więcej: Forbes: Binance zmaga się z masowym odpływem aktywów


Animator Group One nabywa 13,5% akcji MicroStrategy

Animator rynku z siedzibą w Chicago, Group One zakupił 1 261 744 mln akcji MicroStrategy. Oznacza to, że w jego posiadaniu znajduje się 13,49% udziałów w firmie – tak wynika z dokumentów złożonych w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Czytaj więcej: Animator Group One nabywa 13,5% akcji MicroStrategy


Gensler ostrzega żołnierzy, by uważali na kryptowaluty

W trakcie wydarzenia Twitter Spaces 2023 przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, udzielał żołnierzom amerykańskiej armii porad finansowych na temat tego, jak i gdzie powinni inwestować swoje pieniądze. Kryptowaluty nazwał “dzikim zachodem” i ostrzegł żołnierzy, aby nie dali się złapać w pułapkę FOMO (strach przed tym, co nas omija). Gdzie powinni zatem inwestować? Według SEC w rządowe programy emerytalne.

Czytaj więcej: Gensler mówi żołnierzom, by uważali na kryptowaluty


NFT Gry o Tron porażką? “To najgorsza rzecz jaką widziałem”

Wyczekiwana premiera niewymiennych tokenów (NFT) Game of Thrones została wyprzedana w 7 godzin po premierze. Pojawiło się jednak wiele niepochlebnych opinii na temat wyglądu kolekcji.

Czytaj więcej: NFT Gry o Tron


Binance zwiększy liczbę pracowników o 15-30% w 2023 roku

Binance będzie kontynuowała skalowanie w 2023 roku. W planach giełdy jest zwiększenie liczby pracowników o 15-30%, ale nie tylko. Platforma CZ planuje też:

  • Doskonalenie technologii,
  • zwiększenie wydajności platformy,
  • inwestowanie w obsługę klienta.

Warto zauważyć, że tylko w zeszłym roku siła robocza platformy wzrosła z 3 000 do 8 000 pracowników. Informacje o planach ekspansji podał Changpeng Zhao, CEO giełdy.

Czytaj więcej: Binance zwiększy liczbę pracowników o 15-30% w 2023 roku


Chiński bank centralny ujawnia ile CBDC trafiło do obiegu

CBDC zaczęło być uwzględniane w raportach Banku Ludowego Chin. Według ostatniego sprawozdania e-CNY stanowił pod koniec zeszłego roku 0,13% ze wszystkich środków pieniężnych w obiegu. Chińczycy korzystali w tym okresie z cyfrowych juanów o wartości 13,621 mld (ok. 2 mld USD).

Czytaj więcej: Chiński bank centralny ujawnia ile CBDC trafiło do obiegu


Voyager Digital otrzymuje zgodę na sprzedaż aktywów Binance.US

Bankrutujący broker kryptowalutowy Voyager Digital otrzymał wstępną zgodę sądu na sprzedaż swoich aktywów amerykańskiej jednostce Binance.

Według dokumentów, firma została dopuszczona do głosowania nad układem wśród wierzycieli. Jego faktyczne zakończenie jest możliwe dopiero na rozprawie, wstępnie zaplanowanej na 2 marca.

Jeśli umowa zostanie zawarta, klienci Voyager Digital będą mogli odzyskać do 51% swoich środków. Użytkownicy zostaną przeniesieni na platformę Binance, po czym dostępne staną się wypłaty.

Czytaj więcej: Voyager Digital otrzymuje zgodę na sprzedaż aktywów Binance.US


Argo Blockchain wykopał o 26% mniej BTC w grudniu

Brytyjski górnik Argo Blockchain wydobył w grudniu 147 BTC. W listopadzie udało mu się odkryć bloki zawierające 198 BTC. Spadek produkcji wyniósł więc aż 25,75%.


Coinbase zlikwiduje większość swojej działalności w Japonii

Amerykańska giełda Coinbase postanowiła zlikwidować większość swojej działalności w Japonii w ramach cięcia kosztów. Informację na ten temat podał BNN Bloomberg.

Wiceprezes platformy ds. rozwoju biznesu i relacji międzynarodowych, Nana Murugesan, powiedział, że decyzja spowodowała “obcięcie większości stanowisk” w lokalnym oddziale.

Nie podał liczby zwolnionych osób, ale podkreślił, że część pracowników nadal będzie zabezpieczać aktywa klientów. Najwyższy menedżer odmówił również komentarza na temat potencjalnych fuzji i przejęć związanych z japońskim oddziałem.


Tajski regulator prowadzi dochodzenie w sprawie giełdy Zipmex

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie w sprawie giełdy Zipmex. Lokalne władze uważają, że działania firmy naruszały ustawę o dostawcach usług związanych z aktywami cyfrowymi. Dotyczy to niektórych usług, które nie mogą być świadczone w Tajlandii lub mogą być świadczone tylko za odpowiednim pozwoleniem. SEC będzie badać, czy firma działała jako menedżer funduszu aktywów cyfrowych. Komisja wyraźnie zaznaczyła, że Zipmex nie ma zezwolenia na taką działalność. –> źródło: Bits.media


Amazon Web Services nawiązuje współpracę z Avalanche (AVAX)

Platforma przetwarzania w chmurze Amazon Web Services rozpocznie współpracę z Ava Lab. Jej celem będzie szersze udostępnienie technologii blockchain dla przedsiębiorstw, instytucji i organów rządowych. AWS zacznie wkrótce obsługiwać infrastrukturę Avalanche i zdecentralizowane aplikacje, działające w oparciu o jej łańcuch bloków. –> źródło: CoinDesk


Policja w biurze Nexo

Bułgaria, Sofia: grupa prokuratorów, śledczych i zagranicznych agentów rozpoczęła przeszukanie biur kryptowalutowej platformy pożyczkowej Nexo. Międzynarodowa operacja ma dotyczyć “szeroko zakrojonego planu przestępstw finansowych, prania brudnych pieniędzy i łamania międzynarodowych sankcji wobec Rosji”. –> źródło: standartnews.com

kurs kryptowalut 12.01.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.