Voyager Digital otrzymuje zgodę na sprzedaż aktywów Binance.US | Wiadomości | CrypS.

Voyager Digital otrzymuje zgodę na sprzedaż aktywów Binance.US

Redakcja
voyager digital

Bankrutujący broker kryptowalutowy Voyager Digital otrzymał wstępną zgodę sądu na sprzedaż swoich aktywów amerykańskiej jednostce Binance.


Według dokumentów firma została dopuszczona do głosowania nad układem wśród wierzycieli. Jego faktyczne zakończenie jest możliwe dopiero na rozprawie, wstępnie zaplanowanej na 2 marca.

Jeśli umowa zostanie zawarta klienci Voyager Digital będą mogli odzyskać do 51% swoich środków. Użytkownicy zostaną przeniesieni na platformę Binance, po czym dostępne staną się wypłaty.

Upadek Voyager Digital

5 lipca 2022 r. broker kryptowalut złożył wniosek o upadłość zgodnie z rozdziałem 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego, powołując się na łączne zobowiązania wynoszące od 1 do 10 mld USD.

Voyager Digital jest jednym z wierzycieli funduszu hedgingowego Three Arrows Capital. Ten ostatni nie spłacił długów w wysokości 15 250 BTC i 350 milionów USDC, więc broker kryptowalut wysłał mu w czerwcu zawiadomienie o niedotrzymaniu warunków umowy.

FTX wygrał aukcję na aktywa Voyager Digital we wrześniu, oferując około 1,4 mld USD. Jednak po upadku giełdy w listopadzie, firma powiedziała, że jest gotowa rozważyć oferty od innych nabywców.

Jednym z oferentów aktywów Voyager Digital był amerykański oddział Binance. Według doniesień medialnych jego udział w aukcji stanął pod znakiem zapytania z powodu “ksenofobii” i obaw o bezpieczeństwo narodowe.

Wcześniej Changpeng Zhao, szef platformy, zaprzeczył, jakoby była ona powiązana z chińskimi władzami. Podkreślił, że “pochodzenie lub emigracja z ChRL nie powinny być szkarłatną literą, którą trzeba nosić do końca życia”.

Voyager Digital podał 19 grudnia, że Binance.US zaoferował najwyższą cenę (1,022 mld USD) za jego aktywa.

voyager digitalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.