Animator Group One nabywa 13,5% akcji MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

Animator Group One nabywa 13,5% akcji MicroStrategy

Redakcja
microstrategy

Group One, animator rynku z siedzibą w Chicago, posiada obecnie 1 261 744 akcji MicroStrategy. Oznacza to, że w jego rękach znajduje się 13,49% udziałów w firmie – tak wynika z dokumentów złożonych w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Pozycja jest wyceniana na 239,7 mln USD przy cenie zamknięcia z 10 stycznia (190 USD za akcję). Spółka stała się również właścicielem opcji na 1,3 mln akcji.

Group One specjalizuje się w amerykańskich opcjach na akcje i zapewnia płynność w zakresie wielu papierów wartościowych.

Kapitalizacja MicroStrategy spadła w ciągu ostatniego roku o 60,7%.

Ile bitcoinów ma MicroStrategy?

Według Bitcoin Treasuries, dostawca oprogramowania analitycznego posiada 132 500 BTC o wartości 2,315 mld USD. Średnia cena zakupu to 30 392 USD. Obecny kurs bitcoina to 18 200 dolarów (według CoinGecko).

Dla przypomnienia, w listopadzie założyciel MicroStrategy Michael Saylor potwierdził, że firma będzie nadal robiła zakupy cyfrowego złota, pomimo niesprzyjających warunków rynkowych. Słowa dotrzymał, bo niedawno spółka kupiła kolejne bitcoiny.

microstrategyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.