Forbes: Binance zmaga się z masowym odpływem aktywów | Wiadomości | CrypS.

Forbes: Binance zmaga się z masowym odpływem aktywów

Redaktor: Michał Misiura
Binance

Według doniesień Forbesa giełda kryptowalut Binance odnotowała znaczny odpływ aktywów – w ciągu ostatnich dwóch miesięcy straciła około 12 mld USD. 13 grudnia 2022 roku analitycy firmy Nansen poinformowali o wycofaniu z giełdy 3 mld USD w ciągu siedmiu dni. Wówczas stanowiło to 4% jej całkowitego salda.


Dochodzenie Forbes ujawniło, że Binance faktycznie straciła 15% swoich aktywów po tym, jak dyrektor generalny giełdy Changpeng Zhao zamieścił na Twitterze wpis, w którym bagatelizował doniesienia dostępne w raporcie firmy Nansen – wskazano w artykule. Dziennikarze zauważyli również, że aktywa netto platformy spadły o 24% od listopada, podczas gdy inwestycje w tokeny MATIC, APE i GALA spadły o 40-50%.

Jak podaje Forbes, brak zaufania ze strony inwestorów najlepiej obrazują wyniki Binance Coin (BNB) i Binance USD (BUSD). Ten pierwszy od listopada stracił 29% wartości, a według szacunków autorów artykułu na giełdzie pozostało „około 29 mln” BNB – o 51% mniej niż w sprawozdaniu dotyczącym rezerw kryptowalutowych z 10 listopada.

Problemy z zabezpieczeniem BUSD

W ostatnich dniach giełda Binance przyznała się również do błędów w swoim systemie, które powodowały niezgodność w podaży stablecoina BUSD w sieci Binance Smart Chain. Na przestrzeni ostatnich lat zdarzały się okresy, w których tokeny miały niedostateczne zabezpieczenie, a luka wynosiła trzykrotnie ponad 1 mld USD.

Changpeng Zhao poinformował jednak, że stablecoiny były zawsze wspierane na odpowiednim poziomie gotówką lub aktywami równoważnymi z gotówką. Jego zdaniem wskazany brak zgodności był tymczasowy i mógł opierać się na niepełnych danych. Nie zmienia to faktu, że społeczność kryptowalutowa z coraz większą rezerwą podchodzi do informacji napływających z Binance.

CZ ostrzega przed FUD-em

Niepewność związaną z największą giełdą kryptowalutową zwiększa fakt, że Changpeng Zhao wczoraj na Twitterze napisał, że spodziewa się kolejnych FUD-ów wymierzonych w jego giełdę. Wszystkim klientom giełdy i inwestorom zaleca ich ignorowanie, ale nie sprecyzował dokładnie, co miał na myśli, pisząc o spodziewanych negatywnych doniesieniach mediów.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.