Gensler udziela armii USA porad w sprawie kryptowalut

Gensler udziela armii USA porad w sprawie kryptowalut

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
sec

Przewodniczący SEC Gary Gensler nazwał kryptowaluty “dzikim zachodem” i wezwał armię USA, aby nie dała złapać się w pułapkę FOMO.


Wygląda na to, że przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) znalazł nową publiczność dla swoich krypto-sceptycznych występów – armię USA. Wczoraj w trakcie wydarzenia Twitter Spaces 2023, Gary Gensler i komisarz SEC Caroline Crenshaw udzielali porad finansowych na temat tego, jak i gdzie amerykańscy żołnierze powinni inwestować swoje pieniądze.

Armia USA chce inwestować w kryptowaluty

W trakcie dyskusji, sierżant Lawrence Holmes zauważył, że armia USA jest zainteresowana kryptowalutami:

Są żołnierze, którzy szukają tych alternatywnych inwestycji [takich jak] aktywa kryptowalutowe.

I dopytywał o ryzyko związane z inwestowaniem. Przewodniczący SEC nie krył swojego sceptycznego podejścia:

To dziki zachód. Większość z tych 10 000 lub 15 000 tokenów zawiedzie. Historia mówi nam, że nie ma zbyt wiele miejsca dla mikro walut, czyli wiesz, mamy dolara amerykańskiego, a Europa ma euro i tym podobne.

Gensler ostrzegł żołnierzy, aby nie dali się złapać w FOMO (skrót od fear of missing out, który oznacza strach przed tym, co nas omija). Doradził także, że jeśli inwestorzy widzą zysk, który jest “zbyt dobry, aby był prawdziwy, to prawdopodobnie taki jest”. Niezależnie od tego, czy jest oparty na kryptowalutach, czy nie.

Komisarz Caroline Crenshaw podzieliła stanowisko przewodniczącego SEC:

Twierdzą, że są przejrzyste i to co jest na blockchainie, jest przejrzyste, ale reszta tego, co tam jest, nie jest przejrzysta i myślę, że ostatnio było kilka tego przykładów.

Crenshaw powiedziała, że osoby rozważające inwestycję w kryptowaluty powinny bardzo ostrożnie zastanowić się, jaki procent swojego portfela przeznaczają na cyfrowe aktywa.

SEC: inwestujcie w Thrift Savings Plan

Na pytanie, gdzie personel armii amerykańskiej powinien umieścić swoje dolary, Crenshaw doradziła, aby zainwestowali “tak dużo, jak to możliwe” w Thrift Savings Plan (TSP), tj. sponsorowany przez rząd plan emerytalny dla pracowników federalnych i członków służby.

secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.