Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 5.04.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Założyciele 3AC uruchomili giełdę OPNX i zapowiedzieli airdrop

Jakiś czas temu upadł fundusz Three Arrow Capital. Niemniej jednak jego założyciele – Su Zhu i Kyle Davies uruchomili teraz kolejny “projekt” – giełdę kryptowalut OPNX. Spółka ogłosiła również dystrybucję natywnego tokena FLEX wśród członków społeczności jako „symbolu uznania”.

Czytaj więcej: Założyciele 3AC uruchomili giełdę OPNX i zapowiedzieli airdrop


Szwajcarski bank PostFinance zaoferuje klientom kryptowaluty

PostFinance będący własnością szwajcarskiego rządu ogłosił, że wkracza na rynek cyfrowych aktywów. Dzięki współpracy z Sygnum, bank zamierza zaoferować swoim klientom możliwość kupowania, przechowywania i sprzedawania kryptowalut. W pełni regulowana platforma bankowości B2B firmy Sygnum umożliwia PostFinance zapewnienie elastycznego i wydajnego dostępu do szeregu kryptowalut, a także wprowadzanie na bieżąco nowych usług generujących przychody, takich jak np. staking. Sygnum jest jednym z niewielu banków na świecie, które mogą zapewnić bezpieczny pomost pomiędzy tradycyjnymi finansami i aktywami cyfrowymi.

Czytaj więcej: Szwajcarski bank PostFinance zaoferuje klientom kryptowaluty


Kierownictwo Signature Bank oskarżone o insider trading

Wall Street Journal oskarżył prezesa Signature Bank Scotat Shayema, byłego szefa Josepha DePaolo i dyrektora operacyjnego (Eric Howell) o insider trading. Wszyscy trzej zasiadali w komitecie kontroli ryzyka instytucji. Ich udział w sprzedaży akcji Signature to około połowa. W 2021 roku trio zarobiło na sprzedaży instrumentów pochodnych około 70 milionów dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

Czytaj więcej: Kierownictwo Signature Bank oskarżone o insider trading


Paxful kończy działalność

Jakiś czas temu działalność zakończył rynek P2P LocalBitcoins. Teraz okazuje się, że z problemami borykał się jego najbliższy konkurent – Paxful. Firma ogłosiła, że kończy działalność. Według oficjalnego oświadczenia, powody podjęcia tej decyzji to zła sytuacja finansowa, której nie poprawiła znacząca redukcja etatów oraz niepewność regulacyjna.

CEO Paxful, Ray Youssef, dodał we wtorek, że wpływ na zamknięcie platformy miał także pozew przeciwko platformie, wniesiony przez jej współzałożyciela. Prawdopodobnie chodzi o Artura Schabacka. Pozwał on bowiem Youssefa w styczniu i twierdzi, że został bezprawnie zwolniony ze spółki.

Czytaj więcej: Paxful kończy działalność


Do Kwon zagrożony karą 100 lat więzienia w USA

Były szef Terraform Labs próbuje uniknąć procesu w Stanach Zjednoczonych, ponieważ grozi mu tam znacznie wyższy wyrok niż w Korei Południowej. Rodzinny kraj może skazać Do Kwona na “zaledwie” 40 lat pozbawienia wolności, co w porównaniu ze 100 latami w USA, faktycznie wydaje się atrakcyjniejszą opcją.

Czytaj więcej: Do Kwon zagrożony karą 100 lat więzienia w USA


Binance współpracuje z ukraińskim FC Szachtar Donieck

Binance, największa na świecie giełda pod względem wolumenu handlu, ogłosiła partnerstwo sportowe z FC Szachtar Donieck, czyli znanym ukraińskim klubem piłkarskim. 4 kwietnia Binance oficjalnie uruchomiło FC Szachtar Fanverse, po to by połączyć fanów piłki nożnej z kryptowalutami. Uczestnicy mogą teraz zdobyć nagrody takie jak bilety na mecze, wczesny dostęp do NFT, podpisane koszulki i możliwość spotkania z zawodnikami klubu. W przeszłości giełda Binance współpracowała także z innymi klubami sportowymi na porównywalnych zasadach, w tym z włoskim SS Lazio, portugalskim FC Porto, brazylijskim FC Santos i BWT Alpine.
https://cryps.pl

Czytaj więcej: Binance współpracuje z ukraińskim FC Szachtar Donieck


MicroStrategy robi kolejne zakupy bitcoina

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy kupił dodatkowe 1 045 BTC. Poinformował o tym założyciel firmy i były już CEO – Michael Saylor.

Zgodnie z raportem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, MicroStrategy kupiła bitcoiny o wartości 29,3 mln dolarów w okresie od 24 marca do 4 kwietnia 2023 roku po średniej cenie 28 016 dolarów.


Największy bank Brazylii emituje własny stablecoin

Brazylijski bank inwestycyjny BTG Pactual wyemitował własny stablecoin. Nazywa się BTG DoL i jest powiązany z dolarem amerykańskim. W komunikacie prasowym firma pisze, że jest to “pierwszy na świecie stablecoin poparty dolarem z banku”.

Oto jak Andre Portillo, szef aktywów cyfrowych w BTG Pactual, skomentował sprawę:

Po raz kolejny wprowadzamy innowacje i wykorzystujemy technologię finansową dla dobra naszych klientów. Kupując BTG Dol, inwestorzy będą mieli dostęp do prostszego, bezpieczniejszego i inteligentniejszego sposobu inwestowania w dolary.


Protokół Sentiment zhackowany na pół miliona USDC

Protokół DeFi Sentiment padł ofiarą hacku o wartości ponad 500 000 USD. Haker przelał 536 738.410031 USDC za pośrednictwem Synapse Bridge. Są one powiązane z serią transakcji w sieci Arbitrum.

Portfel, który przeprowadził transakcję został oznaczony przez Arbiscan jako Sentimentxyz Exploiter. Zespół Sentiment zatweetował później, że był świadomy potencjalnego problemu z protokołem.


Moon Mortgage zaoferował hipotekę zabezpieczoną w bitcoinach

Platforma pożyczkowa Moon Mortgage wprowadziła nowy produkt hipoteczny. Dzięki niemu inwestorzy będą mogli zaciągać kredyty hipoteczne częściowo zabezpieczone w BTC. Minimalna kwota pożyczki to 1 milion dolarów.

Nowa usługa będzie więc działać na takiej samej zasadzie jak tradycyjny kredyt hipoteczny. Będzie ona dostępna dla nabywców domów na Florydzie, w Teksasie i Kolorado. Firma planuje w przyszłości rozszerzyć ją na inwestorów w innych stanach USA.

kurs kryptowalut 5.04.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.