LocalBitcoins kończy działalność po 10 latach na rynku | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins kończy działalność po 10 latach na rynku

Mariusz Przepiórka
LocalBitcoins giełda p2p kończy działalność

LocalBitcoins, jedna z pierwszych i najpopularniejszych giełd bitcoinowych typu P2P, poinformowała, że zamyka swoją działalność po ponad dziesięciu latach funkcjonowania na rynku.


W oficjalnym komunikacie platforma P2P wskazała, że jest “dumna z tego, co osiągnęliśmy razem z wami wszystkimi, naszą lojalną społecznością”, ale nie może już dłużej świadczyć swoich usług ze względu na “wyzwania, które pojawiły się przed nią w czasie długotrwałego kryzysu branży kryptowalutowej”.

Platforma wskazała również harmonogram wygaszania działalności. Zgodnie z nim już teraz zawiesi możliwość dokonywania nowych rejestracji, a 16 lutego wyłączy możliwość handlu i wpłacania depozytów.

Po 17 lutego jedyną rzeczą, którą będą mogli zrobić użytkownicy LocalBitcoins, będą wypłaty bitcoinów z portfela. Wszyscy klienci giełdy będą mogli to zrobić w okresie 12 miesięcy.

Platforma w ostatnim czasie wprowadzała nowe funkcje, w tym opcję zakupu BTC jednym kliknięciem, która zgodnie z wpisem na oficjalnym koncie giełdy na Twitterze, została uruchomiona 22 stycznia.

Platforma LocalBitcoins została założona przez Jeremiasa Kangasa w 2012 roku w Helsinkach w Finlandii. Usługa łączyła kupujących i sprzedających bitcoiny. BTC były przechowywane w depozycie platformy do czasu potwierdzenia transakcji przez obie strony.

Rosja i nielegalne bitcoiny

W 2019 roku raport CipherTrace ujawnił, że platforma była jednym z wiodących miejsc docelowych dla nielegalnych bitcoinów. Od tego czasu firma ustanowiła zakaz obrotu gotówką na platformie, a także wprowadziła procedurę Know-Your-Customer (KYC) zasilaną przez Onfido.

Według wcześniej podawanych informacji jednym z głównych rynków platformy była Rosja. Szczytowy wolumen rosyjskiego obrotu na LocalBitcoins odnotowano w czerwcu 2020 roku. Ogólne wolumeny handlowe na LocalBitcoins spadły po osiągnięciu rekordowego poziomu w grudniu 2017 roku (według danych Coin Dance).

LocalBitcoins giełda p2p kończy działalnośćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.