Do Kwon zagrożony karą 100 lat pozbawienia wolności w USA | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon zagrożony karą 100 lat pozbawienia wolności w USA

Mariusz Przepiórka
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Chiński dziennikarz kryptowalutowy Colin Wu uważa, że sankcje karne, które grożą Do Kwonowi w Stanach Zjednoczonych będą znacznie surowsze niż w Korei Południowej. Przypomnijmy, że oba kraje dążą do ekstradycji Do Kwona, który stał na czele upadłej Terraform Labs i został niedawno zatrzymany w Czarnogórze.


Do Kwon może usłyszeć zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw, w tym oszustw inwestycyjnych, oszustw związanych z papierami wartościowymi, oszustw pocztowych i oszustw towarowych. – Gdy kary za liczne przestępstwa, o które Do Kwon może zostać oskarżony w Stanach Zjednoczonych, zostaną zsumowane, maksymalna kara więzienia dla Kwona w USA może wynosić ponad 100 lat, podczas gdy maksymalny wyrok w Korei Południowej wyniesie około 40 lat – powiedział Colin Wu.

Warto zauważyć, że byłego dyrektora generalnego giełdy FTX Sama Bankmana-Frieda może spotkać porównywalna, a nawet surowsza kara. Bankman-Fried jest bowiem oskarżony o popełnienie 13 przestępstw i jeśli zostanie uznany za winnego popełnienia wszystkich, może otrzymać wyrok ponad stu lat więzienia.

Do Kwon stara się uniknąć oskarżenia w USA

Obrońca Do Kwona stwierdził niedawno, że firma należąca do jego klienta miała ograniczony kontakt ze Stanami Zjednoczonymi. – Do Kwon jest dyrektorem generalnym firmy Terraform, zajmującej się rozwojem oprogramowania open source, która ma niewielkie powiązania z USA – wskazał obrońca Kwona. Według słów adwokata większość działalności tej firmy ma charakter globalny i nie jest skierowana na rynek amerykański.

Wielu obserwatorów uważa jednak, że Do Kwon próbuje uciec przed oskarżeniem w Stanach Zjednoczonych. Według agencji Yonhap „w Korei Południowej nie ma standardów i przepisów, które określają, czy kryptowaluty są papierami wartościowymi, ale w Stanach Zjednoczonych SEC uznała wiele kryptowalut za papiery wartościowe”. W związku z tym firmy kryptowalutowe podlegają prawu papierów wartościowych. W rezultacie Kwon może próbować uciec przed procesem w Stanach Zjednoczonych, aby ograniczyć wysokość potencjalnej kary. Pytanie tylko czy mu się to uda.

Aktualnie Do Kwon oczekuje na decyzję Czarnogórskiego sądu, który zadecyduje, do którego kraju odbędzie się jego ekstradycja. Wielu komentatorów uważa, że większe szanse ma Korea Południowa, której jest obywatelem. Formalności mogą potrwać jednak kilka miesięcy, które były dyrektor Terraform Labs spędzi w miejscowym areszcie, gdzie warunki są dalekie od komfortowych.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.