Paxful kończy działalność | Wiadomości | CrypS.

Paxful kończy działalność

Dawid Kucharczyk
bitcoin krypto p2p

Platforma wymiany kryptowalut peer-to-peer Paxful kończy działalność z powodu radykalnych cięć personelu i zawiłości wokół regulacji rynku.


Platforma wymiany kryptowalut peer-to-peer Paxful kończy działalność. Według oświadczenia, powody podjęcia tej decyzji to zła sytuacja finansowa, której nie poprawiła znacząca redukcja etatów oraz niepewność regulacyjna.

Dyrektor generalny Paxful, Ray Youssef, dodał we wtorek, że wpływ na zamknięcie platformy miał także pozew przeciwko platformie, wniesiony przez jej współzałożyciela. Prawdopodobnie chodzi o Artura Schabacka, który pozwał Youssefa w styczniu i twierdzi, że został bezprawnie zwolniony ze spółki.

Youssef wezwał użytkowników Paxfula do wycofania kryptowalut z giełdy.

Paxful i Celsius

Wcześniej Paxful obiecał, że do końca marca pokryje straty finansowe ofiar upadku firmy kryptowalutowej Celsius Network. Wypłaty dotyczyły tylko klientów programu Paxful Earn, który działał dzięki partnerstwu z Celsiusem. Wielkość wypłaty nie została określona, ale doniesienia medialne mówiły, że strona wypłaciła łącznie tylko 250 000 USD.

Paxful został założony w 2015 roku. Początkowo serwis świadczył usługi wymiany dla różnych kryptowalut, ale zmienił swoje podejście w grudniu 2022 roku. Wówczas z platformy usunięto Ethereum (ETH). Giełda P2P powoływała się na wysoki poziom centralizacji eteru i dużą liczbę oszustw wokół tej kryptowaluty.

Przypomnijmy, że inny serwis wymiany kryptowalut, LocalBitcoins, został zamknięty w lutym 2023 roku. Wówczas zaznaczono, że powodem niepowodzenia były straty operacyjne wynikające z krypto zimy.

bitcoin krypto p2preklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.