Szwajcarski bank PostFinance zaoferuje klientom kryptowaluty

Szwajcarski bank PostFinance zaoferuje klientom kryptowaluty

Anna Sutowicz
PostFinanse zaoferuje kryptowaluty

Bank PostFinance, który jest w pełni własnością szwajcarskiego rządu, dzięki partnerstwu z Sygnum Bank zacznie oferować swoim klientom dostęp do kupowania, przechowywania i sprzedawania kryptowalut.


PostFinance jest piątą pod względem wielkości firmą świadcząca usługi finansowe w Szwajcarii. Dzięki partnerstwu z regulowanym dostawcą usług w zakresie aktywów cyfrowych Sygnum Bank, zamierza zaoferować swoim użytkownikom dostęp do kryptowalut. Skupiona na kryptowalutach firma Sygnum, która uzyskała licencję bankową od szwajcarskich regulatorów ok. 4 lata temu, obsługuje szereg instytucji, w tym banki kantonalne i banki prywatne.

Aktywa cyfrowe stały się integralną częścią świata finansów, a nasi klienci chcą mieć dostęp do tego rynku w PostFinance, ich zaufanym głównym banku. (…) Renomowany i uznany partner jak Sygnum Bank z doskonałą ofertą usług jest ważniejszy niż kiedykolwiek – powiedział Philipp Merkt, Dyrektor do spraw Inwestycji PostFinance.

Dyrektor B2B Sygnum Bank, Fritz Jost powiedział, że decyzja PostFinance o rozgałęzieniu się na kryptowaluty była częściowo napędzana przez odpływy z banków detalicznych w Szwajcarii do klasy aktywów cyfrowych:

PostFinance stał się świadomy znacznej liczby w setkach milionów każdego roku odpływów na giełdy kryptowalut i tym podobne.

Zdali sobie sprawę z tego, że jest to nie tylko jako okazja do dodania nowego strumienia przychodów, ale także ma to wiele wspólnego z utrzymaniem klienta. Jost powiedział również, że zróżnicowana gama kryptowalut zostanie z pewnością udostępniona, ale ostatecznie nie została jeszcze podjęta decyzja przez PostFinance:

Widzieliśmy wcześniej, jak banki udostępniają kryptowaluty swoim klientom, a następną rzeczą, której chcą, jest staking i tak dalej. Mogę z pewnością potwierdzić, że PostFinance ma mapę drogową i jest to przypadek rozpoczęcia od kupna, trzymania i sprzedaży.

I dodał:

Nasza wszechstronna platforma bankowa B2B umożliwia ponad piętnastu bankom partnerskim B2B rozszerzenie zakresu usług w zakresie regulowanych aktywów cyfrowych na dużą skalę i szybko. Cieszymy się, że możemy umożliwić PostFinance dostarczanie klientom usług związanych z aktywami cyfrowymi na poziomie instytucjonalnym. Zobowiązujemy się do ciągłego wprowadzania dalszych innowacji i pozytywnych zmian dla branży i klientów naszych banków partnerskich.

Konfiguracja multi-custody, która została opracowana przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych i innych instytucji finansowych, umożliwia klientom bankowości B2B przystosowanie do różnych przypadków użycia aktywów cyfrowych za pomocą dedykowanej platformy bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Sygnum Bank

Sygnum jest pierwszym na świecie bankiem aktywów cyfrowych, który powstał w oparciu o dziedzictwo Szwajcarii i Singapuru. Dzięki szwajcarskiej licencji bankowej Sygnum Bank AG i licencji na usługi rynków kapitałowych (CMS) Sygnum Pte Ltd w Singapurze, umożliwia profesjonalnym i instytucjonalnym inwestorom, a także korporacjom, bankom i innym instytucjom finansowym inwestowanie w gospodarkę aktywów cyfrowych z całkowitym zaufaniem. Obsługuje niezależnie kontrolowaną, skalowalną i przyszłościową regulowaną platformę bankową.

Sygnum na swojej stronie internetowej zapewnia, że stale analizuje szybko zmieniającą się branżę infrastruktury aktywów cyfrowych i integruje dodatkowe, nowoczesne komponenty, aby poszerzyć obsługiwane przypadki użycia i zwiększyć doświadczenie klientów.

PostFinanse zaoferuje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.