Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.02.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 1.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 lutego 2023 roku


Spis treści:


Decyzja Fed

Dziś o 20:00 czasu polskiego poznamy stanowisko Fed na temat dalszych podwyżek stóp procentowych w USA. Rynek przewiduje, że zostaną one podniesione o 0,25% i jest to aktualnie najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Kluczowe znaczenie będą miały jednak słowa przewodniczącego Rezerwy Federalnej, w których spekulanci będą próbowali odczytać przyszłość. Odejście od jastrzębiej retoryki Jerome’a Powella lub jej złagodzenie, pośle wykresy w górę. Drugi scenariusz zaowocuje spadkami. –> Federal Open Market Committee


Najlepszy styczeń bitcoina od 10 lat

Ostatni raz kurs BTC wrósł o więcej procent w styczniu 2013 roku. Zakończony właśnie miesiąc przyniósł pierwszej kryptowalucie 39,63% zysku. Po raz ostatni kurs BTC wzrósł o więcej w październiku 2021 roku. Podobny wynik nie był widziany przez cały zeszły rok.

źródło: CoinGlass
źródło: CoinGlass

Sąd staje po stronie kryptowalutowej spółki oskarżonej przez SEC

30 stycznia sędzia w sprawie wytoczonej przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko zdecentralizowanej platformie wydawniczej LBRY Inc. wydał orzeczenie, zgodnie z którym wtórna sprzedaż kryptowaluty LBRY Credits (LBC), nie kwalifikuje się jako sprzedaż papieru wartościowego. Poniedziałkowe orzeczenie może być pozytywnym znakiem dla Ripple toczącego spór z SEC w sprawie tokenów XRP.

Czytaj więcej: Sąd staje po stronie kryptowalutowej spółki oskarżonej przez SEC


Brytyjskie ministerstwo finansów publikuje propozycje regulacji kryptowalut

Brytyjski rząd proponuje by giełdy kryptowalut podjęły odpowiedzialność za określenie szczegółowych wymogów dotyczących treści dokumentów dopuszczających i ujawniających. Oprócz tego ministerstwo finansów uruchamia także konsultacje nad ramami prawnymi, które określą odpowiedzialność za nadużycia oraz zapewnią ochronę inwestorom. Rozmowy z branżą potrwają do 30 kwietnia.

Czytaj więcej: Brytyjskie ministerstwo finansów publikuje propozycje regulacji kryptowalut


Strike wprowadza przekazy pieniężne Lightning Network na Filipiny

Firma Strike rozszerzyła swoją funkcję „Send Globally” na Filipiny. Tym samym umożliwiła mieszkańcom tego azjatyckiego kraju otrzymywanie błyskawicznych przekazów pieniężnych bezpośrednio na ich konto bankowe. Na Filipniach na 35 miliardów dolarów rynku przekazów pieniężnych przypada 12 miliardów dolarów z samych Stanów Zjednoczonych. Jest to więc duża sprawa dla wyspiarskiego państwa. Usługę wspiera sieć Bitcoin Lightning Network – rozwiązanie skalujące warstwy drugiej, pozwalające na natychmiastowe i tanie transfery Bitcoina.

Czytaj więcej: Strike wprowadza przekazy pieniężne Lightning Network na Filipiny


Pensja w krypto i wysokie ryzyko – cyberprzestępcy szukają pracowników

Firma Kaspersky przedstawiła raport z analizy 200 000 ofert pracy wystawionych w darknecie. Cyberprzestępcy poszukują etatowych programistów i hakerów, analityków danych, specjalistów ds. inżynierii odwrotnej, projektantów stron internetowych i phishingowych oraz administratorów IT i testerów. Niektóre oferty obejmują takie bonusy jak płatny urlop, czy zwolnienie chorobowe, a najwyższe pensje sięgają 20 000 dolarów. Oczywiście płatne w kryptowalutach. Ryzyko zawodowe to problemy ze strony organów ścigania oraz brak możliwości dochodzenia praw w sądzie pracy.

Czytaj więcej: Pensja w krypto i wysokie ryzyko – cyberprzestępcy szukają pracowników


Hongkong wprowadzi zakaz algorytmicznych stablecoinów

Najwyższy regulator finansowy Hong Kongu, Hong Kong Monetary Authority (HKMA) przedstawił swoje plany regulacyjne. Zapowiedział, że algorytmiczne stablecoiny takie jak terraUSD nie będą akceptowane w ramach planowanego systemu regulacyjnego.

Czytaj więcej: Hongkong wprowadzi zakaz algorytmicznych stablecoinów


SBF próbował kontaktować się z obecnym CEO FTX

Były prezes FTX Sam Bankman-Fried próbował zorganizować osobiste spotkanie z obecnym prezesem Johnem Rayem kilka tygodni po tym, jak został oskarżony o oszustwo. Według nowo ujawnionych e-maili, SBF „chciał pomóc” w procesie odzyskiwania aktywów. 30 grudnia zapytał, czy zespół Raya był odpowiedzialny za drenaż aktywów z Alameda Research, o którym przeczytał w artykule w mediach. –> źródło: CryptoPotato


Społeczność Uniswap wybiera Wormhole jako most ETH – BNB

Uczestnicy platformy Uniswap DAO oddali większość głosów za mostem crosschain Wormhole jako jedynym ogniwem między sieciami w ramach premiery protokołu na BNB Chain. Wśród innych kandydatów znalazły się LayerZero (37%), Celer i deBridge. Dwia ostatnie uzyskały mniej niż 0,1% głosów. Projekt Wormhole, który został zhakowany rok temu za 120 000 WETH, otrzymał 62% poparcie.


Tesla traci miliony na inwestycji w BTC

Tesla straciła ponad 140 milionów dolarów na inwestycji w Bitcoina w zeszłym roku. Tak wynika z poniedziałkowego sprawozdania złożonego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Producent samochodów elektrycznych poniósł 204 mln dolarów odpisów aktualizacyjnych, jednocześnie zyskując 64 mln dolarów dzięki konwersji Bitcoina w 2022 roku. –> źródło: Decrypt


Ethereum ma wypróbować wypłaty ze stakingu na testnecie Shanghai

Ethereum przygotowuje się do uruchomienia próby generalnej aktualizacji Shanghai. Już dzisiaj ma ruszyć pierwsza testowa sieć nazwana Zhejiang. Pozwoli ona każdemu użytkownikowi Ethereum na symulację procesu wycofywania ETH z kontraktu stakingowego –> źródło: Decrypt


Pierwszy fundusz giełdowy NFT zostaje zamknięty

ETF Defiance Digital Revolution (NFTZ) zostanie rozwiązany końcem lutego. Pierwszy na świecie fundusz giełdowy obracający tokenami NFT rozpoczął działalność w grudniu 2021 roku. Od tego czasu stracił na wartości ponad 70%. –> źródło: Decrypt


Założyciel My Big Coin skazany na 8 lat więzienia

Randall Crater, którego uznano w czerwcu za winnego zdefraudowania 6 mln dolarów, został skazany na ponad 8 lat więzienia. 52-latek wykreował fałszywą kryptowalutę My Big Coin, którą sprzedawał jako zabezpieczoną złotem, ropą i innymi aktywami na kwotę 300 mln USD. –> źródło: CoinDesk


MetaMask integruje scoring adresów i smart kontraktów

Zespół MetaMask nawiązał współpracę z projektem HAPI. Wspólnie wdrożyli możliwość sprawdzania smart kontraktów, tokenów i adresów pod kątem ryzyka w środowisku testowym portfela. W przyszłości użytkownicy będą mogli wysyłać do platformy adresy, które uznają za niebezpieczne, bezpośrednio przez swój portfel. Otrzymają również ostrzeżenia, jeśli połączą się ze stronami phishingowymi.

Czytaj więcej: MetaMask integruje scoring adresów i smart kontraktów


Algorytmiczny stablecoin Djed wystartował na Cardano

Wczoraj po długich oczekiwaniach w sieci Cardano zadebiutował algorytmiczny stablecoin Djed. Jest on mocno zabezpieczony tokenami ADA – na poziomie 400-800%. Jako moneta rezerwowa działa też SHEN. Nowa moneta jest już notowana na zdecentralizowanych giełdach MinSwap, Wingriders i MuesliSwap.

Czytaj więcej: Algorytmiczny stablecoin Djed wystartował na Cardano

kurs kryptowalut 1.02.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.