Strike wprowadza przekazy pieniężne Lightning Network na Filipiny | Wiadomości | CrypS.

Strike wprowadza przekazy pieniężne Lightning Network na Filipiny

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
lightning network bitcoin

Strike – firma płatnicza i dostawca portfeli BTC – rozszerzyła swoją funkcję “Send Globally” na Filipiny, umożliwiając mieszkańcom otrzymywanie błyskawicznych przekazów pieniężnych bezpośrednio na ich konto bankowe. Jest to druga fala wdrażania funkcji “Send Globally”. Pierwotnie została ona wprowadzona w grudniu w Afryce.


W informacji prasowej opublikowanej we wtorek, Strike wyjaśnił, że jego nowa funkcja umożliwia “szybkie, bezpieczne i tanie” transfery pieniężne między Filipinami a Stanami Zjednoczonymi. To duża sprawa dla południowo-wschodniego wyspiarskiego kraju. Na 35 miliardów dolarów rynku przekazów pieniężnych 12 miliardów dolarów przypada bowiem z samych Stanów Zjednoczonych.

Usługę wspiera sieć Bitcoin Lightning Network – rozwiązanie skalujące warstwy drugiej, pozwalające na natychmiastowe i tanie transfery bitcoina. Wydajność i adopcja sieci znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Obecnie jest ona obsługiwana przez ponad 16 000 węzłów i 76 390 otwartych kanałów.

Jack Mallers – CEO Strike – często chwalił Lightning Network jako bardziej wydajne i mniej wyzyskujące narzędzie do przekazywania wartości na globalne południe, w przeciwieństwie do istniejących alternatyw, takich jak Western Union. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

Przekazy pieniężne są zepsutym systemem i Strike dostarcza niesamowicie wzmacniające doświadczenie dla ludzi, aby wysłać pieniądze na całym świecie prawie natychmiast. Nasza technologia pozwala nam zarówno poprawić istniejące doświadczenie transgraniczne, jak i włączyć tych, którzy wcześniej zostali wykluczeni przez starsze szyny płatnicze.

Funkcję Send Globally na Filipinach obsługuje Pouch.ph, firma wspierająca płatności peso za pośrednictwem sieci Bitcoin Lightning.

Strike w Afryce

Strike wcześniej współpracował z afrykańską firmą Bitcoin Bitknob, aby wprowadzić podobne przekazy do Nigerii, Kenii i Ghany – z których pierwsza ma już 35% wskaźnik adopcji kryptowalut, według badania KuCoin. Podczas gdy Strike skupia się na ekspansji międzynarodowej, priorytetowo traktuje kraje, które najbardziej potrzebują lepszej technologii przekazów pieniężnych, takie jak Salwador i Argentyna.

Strike ma również duże ambicje w granicach USA – w tym wprowadzenie kompatybilności sieci Lightning do głównych dostawców handlowych w całym kraju.

lightning network bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.