Algorytmiczny stablecoin Djed wystartował na Cardano | Wiadomości | CrypS.

Algorytmiczny stablecoin Djed wystartował na Cardano

Maciej Żerelik
cardano wróciło po błędzie

Twórcy platformy blockchain COTI Network wspólnie z Input Output uruchomili Djed, algorytmiczny stablecoin w sieci Cardano. Prace nad projektem trwały od ponad roku.


Djed został stworzony z myślą o użytku w protokołach DeFi ekosystemu Cardano jako „stabilna alternatywa dla zmiennych kryptowalut”.

Stablecoin jest mocno zabezpieczony tokenami ADA – na poziomie 400-800%. Jako moneta rezerwowa działa też SHEN.

Takie podejście upodabnia Djed do DAI od MakerDAO. Jednocześnie aktywo posiada mechanizm emisji i spalania monet podobny do algorytmicznych stablecoinów.

Nowa moneta ma zostać zintegrowana z 40 aplikacjami w ekosystemie Cardano. Djed jest już notowany na zdecentralizowanych giełdach MinSwap, Wingriders i MuesliSwap.

Złoty standard cyfrowej ery?

W listopadzie COTI Network zapowiedziało DjedPay, usługi, która pozwala sprzedawcom i innym uczestnikom rynku przyjmować płatności w stablecoinie.

Założyciel Cardano Charles Hoskinson wcześniej nazwał algorytmiczne stablecoiny „złotym standardem ery cyfrowej”.

Wezwał również do stworzenia „deflacyjnej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub Cardano, aby zapewnić stabilność monety, która jest używana jako waluta narodowa”.

Propozycja zaniepokoiła niektórych użytkowników. Przypominali oni o upadku algorytmicznego stablecoina UST z ekosystemu Terra.

cardano wróciło po błędzie



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.