Nie tylko Solana. Kolejny projekt z rynku blockchain wypuszcza smartfona Web3 | Wiadomości | CrypS.

Nie tylko Solana. Kolejny projekt z rynku blockchain wypuszcza smartfona Web3

Aptos smartfon Web3

Sektory Web3 i DeFi stale poszerzają swoją ekspansje o nowe regiony. Coraz częściej twórcy danych blockchainów wchodzą na rynki związane z telekomunikacją, by za ich pośrednictwem propagować rozwiązania od tego typu łańcuchów. Niecały rok temu swój debiut miał smartfon Web3 od Solana Sabs, który aktualnie oczekuje swojego następcy. Do gry natomiast wchodzi kolejny gracz, a mianowicie Aptos. 


  • Fundacja Aptos połączyła siły z firmą Jambo Technology, która zajmuje się promowaniem i wdrażaniem innowacji Web3 w państwach wschodzących,
  • Dzięki tej kooperacji w 40 tego typu krajach na terenie Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej ruszy dystrybucja specjalnego smartfona Web3, która będzie owocem tej współpracy.

Aptos nie chce być gorszy niż Solana

Ostatnie miesiące były dość dynamiczne w temacie Sagi, czyli słynnego smartfona Web3 od firmy Solana Labs. Przypomnijmy tylko, że pierwotnie urządzenie to spotkało się z naprawdę małym zainteresowaniem użytkowników, a liczba jego zamówień była bardzo poniżej oczekiwań. Dopiero pół roku później, w grudniu 2023 roku rynek kryptowalut “obudził się” w następstwie wybuchu wielkiego hype’u na memecoina Bonk, który pochodzi właśnie z tego blockchaina, i można było go otrzymać w formie airdropa, jeśli zakupi się Sagę.

Efekt był taki, przed końcem minionego roku Solana Labs ogłosiła całkowity sold out swojego pierwszego modelu smartfona, a jego cena na rynku wtórnym skoczyła do niesamowicie wysokich poziomów.

Niedawno poinformowano, że ruszyła przedsprzedaż następcy Sagi. Znamy już jego cenę i wstępną datę premiery. Producent otrzymał już ponad 100 000 zamówień.

Jak widać, popyt na tego typu urządzenia istnieje, dlatego ze swoją ofertą do użytkowników kryptowalut i zdecentralizowanych aplikacji (DApps) wychodzi Fundacja Aptos, która wypuszcza konkurencyjny model telefonu. Nawiązano w tym celu strategiczną współpracę z firmą Jumbo Technology, a jej owocem ma być smartfon Web3 o nazwie JumboPhone.

Urządzenie będzie można dostać w 40 krajach wchodzących. Są to państwa znajdujące się w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej.

Cena tego urządzenia będzie dość konkurencyjna w stosunku do Sagi, bowiem JumboPhone kosztuje jedynie 99 dolarów, a następca telefonu Solany jest o kilka razy droższy.

To partnerstwo ma na celu znaczną poprawę dostępności Web3 i edukacji w regionach, które mogą na tym zyskać najwięcej, poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii blockchaina Aptos w połączeniu z zaangażowaniem Jambo na rzecz włączenia cyfrowego

– napisano w oficjalnym ogłoszeniu na stronie Fundacji Aptos.

Co zawiera smartfon od Aptos?

JamboPhone ma stanowić bramę wejściową do świata Web3 oraz DeFi. Oczywiście jego zadaniem ma być także stanowienie mostu prowadzącego nowego użytkownika do ekosystemu Aptos.

Na urządzeniu znajdziemy m.in. cyfrowy portfel zintegrowany z tą siecią – Petra – oraz zestaw rozwiązań w ramach aplikacji Jambo.

Te natomiast mają dostarczać użytkownikom wielu ważnych doświadczeń charakterystycznych dla Web3. By jednak to wszystko było łatwo przyswajalne dla przeciętnego nabywcy, który nie jest biegły w nowych technologiach, to JamboPhone zawiera wgrany pakiet edukacyjny.

Ruszyła już przedsprzedaż i wygląda na to, że zainteresowanie jest niemałe. Jak wynika z opublikowanego wpisu przez jednego z deweloperów pracującego dla Aptos Labs – Brenta Weila – numer jego zamówienia dot. tego smartfona ma numer 10144.

Aptos smartfon Web3

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.