Gigantyczne zainteresowanie nowym smartfonem od Solany. Znamy cenę i wstępną datę premiery | Wiadomości | CrypS.

Gigantyczne zainteresowanie nowym smartfonem od Solany. Znamy cenę i wstępną datę premiery

Filip Dzięciołowski
Solana Mobile 2

Firma Solana Labs potwierdziła, że pracuje nad następcą swojego przełomowego smarfona Web3, czyli Sagi. Co więcej, uruchomiono oficjalną przedsprzedaż drugiego modelu telefonu, która zdążyła odnotować już ponad 30 tys. zamówień! 


  • Pierwszy telefon od firmy stojącej za ekosystemem Solany wyprzedał się w całym nakładzie. Na rynku wtórnym jego ceny osiągały swego czasu nawet ośmiokrotnie wyższy poziom,
  • W tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że firma pracuje nad kolejną wersją swojego urządzenia, która ma być znacznie tańsza. Uruchomiono oficjalną przedsprzedaż, która w ciągu pierwszych 30 godzin zebrała 30 tys. zamówień!

Szał na smartfony od Solany

Zainteresowanie urządzeniami mobilnymi od firmy Solana Labs jest ogromne! Przedsprzedaż następcy pierwszej wersji, czyli modelu „Saga”, przekroczyła już ilość jego pełnego nakładu, który odnotował swój sold out w połowie grudnia 2023 roku.

W ciągu zaledwie półtorej doby od oficjalnego uruchomienia przedsprzedaży modelu „Solana Mobile 2” napłynęło już ponad 30 tys. zamówień. Nie ma co się dziwić, bowiem przyszli użytkownicy liczą zapewne na to, że zostaną beneficjentami potencjalnych airdropów, co miało miejsce w przypadku „Sagi”.

Kolejną zachętą jest znacznie obniżona cena nowej wersji. Pierwszy smartfon Web3 od Solany na początku kosztował 1 tys. dolarów, po czym jego cena została obniżona do poziomu 599 dolarów, gdy jego początkowa sprzedaż nie spełniała założonych oczekiwać. Nowy model za to jest już o wiele tańszy, bo w samej przedsprzedaży jego cena to 450 dolarów.

Jeżeli chodzi natomiast o jego specyfikację techniczną, to będzie działać na systemie Android. Co więcej, posiada wbudowany portfel na kryptowaluty, a także specjalny zaszyfrowany skarbiec na frazę seed, co ma zwiększać jego bezpieczeństwo. Kolejnym atrakcyjnym walorem ma być dedykowany sklep ze zdecentralizowany aplikacjami (DApps). Tutaj więc nie mamy co mówić o jakiejś rewolucji w porównaniu z „Sagą”, tylko raczej o jej reedycji, gdyż parametry pozostają dość zbliżone.

Firma Solana Labs przekazała, że osoby, które zamówiły ich smartfony w przedsprzedaży, powinny spodziewać się jego dostawy mniej więcej w połowie 2025 roku. Tak więc nie bierzcie tego sprzętu pod uwagę w kategorii prezentu na Boże Narodzenie 2024.

Solana Mobile 2reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.