Aptos [APT] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Aptos

#28 APT
$7.41 -0.22%
All Time High (ATH)
$19.90
30.01.2023
Market Cap
$3.46 B -0.22%
Rank 28 / 3,712
Wolumen (24h)
$81.53 M -0.22%
604 BTC
Podaż obiegowa
467506430.3
Max ∞

Wykres Aptos - Kurs APT

Przelicznik APT

APT
Aptos [APT]
USA
USD
Polska
PLN

Aptos - FAQ

Czym jest Aptos?

Jaka jest wizja Aptos?

Kto założył Aptos?

Co wyróżnia Aptos?

Kiedy nastąpiło uruchomienie głównej sieci Aptos?

Kryptowaluta Aptos - Informacje

Co to jest Aptos (APT)?

Aptos to blockchain typu Layer 1 wykorzystujący mechanizm Proof-of-Stake (PoS), który zastosował nowatorski język programowania smart kontraktów o nazwie Move. Język ten, oparty na Rust, został niezależnie opracowany przez inżynierów blockchaina Diem w firmie Meta (dawniej Facebook).

Wizja i misja Aptos

Aptos ma na celu stworzenie blockchaina, który wprowadzi główny nurt adopcji web3 i umożliwi ekosystemowi DApps rozwiązywanie realnych problemów użytkowników. Jego blockchain PoS może osiągnąć teoretyczną przepustowość transakcji wynoszącą ponad 150 000 transakcji na sekundę (tps) dzięki równoległemu wykonaniu.

Historia finansowania Aptos

W marcu 2022 roku Aptos zebrał 200 milionów dolarów w rundzie finansowania seed, której przewodziła firma venture capital Andreessen Horowitz (a16z). Inne krypto-giganty, takie jak Tiger Global i Multicoin Capital, wzięły udział w tej rundzie finansowania. W lipcu tego samego roku startup zebrał kolejne 150 milionów dolarów w rundzie Serii A, którą prowadziły FTX Ventures Sama Bankman-Frieda i Jump Crypto. Dwa miesiące później Binance Labs zainwestowało strategicznie nieznaną sumę w Aptos, podnosząc jego wycenę do 4 miliardów dolarów we wrześniu.

Uruchomienie głównej sieci Aptos

18 października 2022 roku Aptos ogłosił uruchomienie głównej sieci, a genesis Aptos miało miejsce 12 października 2022 roku.

Założyciele Aptos

Aptos jest dziełem Mo Shaikha i Avery’ego Chinga, obu byłych pracowników Meta. Shaikh, obecny CEO firmy, jest założycielem z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych usługach finansowych oraz blockchainie i kryptowalutach. Ching jest CTO Aptos. Jest inżynierem oprogramowania i był jednym z głównych inżynierów oprogramowania w Meta.

Cechy wyróżniające Aptos

Zespół Aptos twierdzi, że jego sieć może przetwarzać ponad 150 000 tps. To możliwe dzięki równoległemu silnikowi wykonawczemu (Block-STM) — mechanizmowi konsensusu Proof-of-Stake odpornemu na błędy bizantyjskie (BFT).

Aptos jest zbudowany przy użyciu Move, nowego języka programowania smart kontraktów, który ma oferować przewagi nad Solidity, językiem programowania opartym na EVM. W Aptos wszystkie transakcje są przetwarzane równolegle i walidowane później.

Podaż Aptos (APT)

APT jest natywną walutą blockchaina Aptos. Ma początkową całkowitą podaż 1 miliarda tokenów.

Co to jest Aptos Bridge?

Protokół aplikacji użytkownika on-chain o nazwie LayerZero Labs uruchomił Aptos Bridge 19 października 2022 roku.

Jak zabezpieczona jest sieć Aptos?

Aptos używa dwóch protokołów konsensusu – Proof-of-Stake i AptosBFT. AptosBFT jest bardzo podobny do DiemBFT, pierwotnie opracowanego dla Diem. ‘BFT’ oznacza ‘odporność na błędy bizantyjskie’, a sieć jest uważana za odporną na błędy bizantyjskie, jeśli może nadal działać normalnie, nawet jeśli niektóre z jej elementów są offline lub działają w sposób złośliwy.

Aptos Giełdy - gdzie kupić

Aptos - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

APT $7.41 -0.22%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.