Na listę miliarderów Forbes 2021 trafiło 12 osób powiązanych z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Na listę miliarderów Forbes 2021 trafiło 12 osób powiązanych z kryptowalutami

Redaktor: Albert Czajkowski
Kryptowalutowi miliarderzy Forbesa

Na liście miliarderów Forbes z 2021 roku trafiło 12 krypto-miliarderów, a Sam Bankman-Fried jest liderem na tej liście z wartością netto 8,7 miliarda dolarów.

Miliarderzy kryptowalutowi w magazynie Forbes

Forbes opublikował swoją coroczną listę miliarderów we wtorek 6 kwietnia. Liczba najbogatszych ludzi świata w najnowszej odsłonie magazynu Forbes wzrosła do niespotykanej dotąd liczby 2755. Jest to o 660 więcej, niż rok temu. Na szczycie tej listy stoją kolejno: Jeff Bezos z 177 miliardami dolarów, Elon Musk z 151 miliardami dolarów i Bernard Arnault ze 150 miliardami dolarów. Jednak nieco niżej na liście znajdziemy miliarderów, którzy są mocno powiązani z kryptowalutami.

Era cyfrowego złota sprawiła, że na liście najbogatszych ludzi świata pojawiło się 9 nowych “krypto-miliarderów” w porównaniu z zeszłoroczną listą, gdzie znalazło się ich tylko 4. W 2021 roku Forbes wyróżnił 12 osób, które są mocno powiązane z branża krypto. Oto oni:

Sam Bankman-Fried (274.)

Sam Bankman-Fried jest najbogatszym kryptomiliarderem, którego majątek netto wynosi 8,7 miliarda dolarów. Bankman-Fried założył firmę handlową Alameda Research i popularną giełdę instrumentów pochodnych FTX. 29-latek stworzył falę popularności w przestrzeni kryptowalut, a FTX z roku na rok osiąga nowe rekordy finansowe. Platforma krypto-pochodnych FTX, niedawno zebrała 40 milionów dolarów przy wycenie firmy na 1,2 miliarda dolarów. Dodatkowo Cointelegraph umieścił w 2020 roku Bankmana-Frieda jako trzecią najbardziej wpływową postać w branży kryptowalut.

Brian Armstrong (404.)

Armstrong jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Coinbase, a jego wartość netto wzrosła z 1 miliarda dolarów do 6,5 miliarda dolarów w ciągu 12 miesięcy. Coinbase również miał udany rok, generując prawie 2 miliardy dolarów przychodu, oraz mając plany wejść na giełdę NASDAQ 14 kwietnia. Wartość netto Armstronga po oficjalnym wejściu na giełdę może poszybować, przez co w przyszłym roku może on znaleźć się na szczycie listy kryptowalutowych miliarderów.

Chris Larsen (891.)

Larsen, współzałożyciel Ripple Labs, odnotował wzrost jego wartości netto z 2,6 miliarda dolarów do 3,4 miliarda dolarów w ciągu ostatniego roku. Larson i dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, toczą trwający spór z SEC w związku z XRP i niezarejestrowanymi ofertami papierów wartościowych. Jednak pozew SEC przeciwko Ripple nie wydaje się wpływać zbytnio na jego token, ponieważ XRP wzrósł o 387% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Bracia Winklevoss (1008.)

Cameron i Tyler Winklevoss mają wartość netto po 3 miliardy dolarów każdy i zaczęli inwestować w Bitcoin w 2012 roku. Bracia oskarżyli słynnego “twórcę” Facebooka Marka Zuckerberga o kradzież własności intelektualnej w 2004 roku i wygrali 65 milionów dolarów ugody, którą zainwestowali w Bitcoin. Po wzrostach kryptowaluty, bracia otworzyli giełdę kryptowalut Gemini w 2014 roku i kupili Nifty Gateway w listopadzie 2019.

Michael Saylor (1362.)

Saylor jest dyrektorem generalnym notowanej na giełdzie firmy MicroStrategy i współzałożycielem giganta oprogramowania z 1989 roku, a obecnie jego wartość netto wynosi 2,3 miliarda dolarów. Saylor stał się wiodącym orędownikiem korporacji trzymających BTC w bilansach. Od czasu pierwszego zakupu Bitcoinów w sierpniu 2020 roku, Microstrategy zainwestowało ponad 2,2 miliarda dolarów, co daje im łącznie 91,579 bitcoinów przy średnim koszcie 24,311 dolarów za sztukę.

Jed McCaleb (1580.)

McCaleb jest kolejnym współzałożycielem Ripple i podobno posiada 3,4 miliarda XRP i 1 miliard Stellar Lumens – XLM (kryptowaluty, którą założył po odejściu z Ripple), a jego udziały osiągają wartość netto 2 miliardów dolarów. Warto podkreślić, że McCaleb sprzedaje z roku na rok swoje XRP, ze względu na umowę, którą podpisał z Ripple. Podobno jeszcze w tym roku ma sprzedać wszystkie swoje aktywa.

Fred Ehrsam (1664.)

Ersham był współzałożycielem Coinbase wraz z Brianem Armstrongiem w 2012 r. Opuścił on firmę w 2017 roku. Obecnie jest członkiem zarządu firmy, a jego 6% udziałów ma szacunkową wartość 1,9 mld USD.

Changpeng Zhao (1664.)

Zhao jest założycielem największej giełdy kryptowalut Binance i posiada szacunkowo 30% udziałów w firmie. Wartość netto Zhao wynosi 1,9 miliarda dolarów, a cyfrowa gorączka złota była dobra dla założyciela Binance, ponieważ natywny token giełdy Binance Coin (BNB) stał się drugim co do wielkości altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Warto dodać, że Zhao ujawnił na początku tego tygodnia, że ​​posiada blisko 100% swojego portfela w kryptowalutach.

Barry Silbert (1931.)

Silbert założył konglomerat kryptowalut Digital Currency Group w 2015 roku i obecnie ma wartość netto 1,6 miliarda dolarów. DCG jest właścicielem firmy zarządzającej aktywami Grayscale Bitcoin Trust, która obecnie zarządza aktywami o wartości 46 miliardów dolarów. Jest to obecnie największy fundusz kryptowalut, który z miesiąca na miesiąc zwiększa swoją ekspozycję na cyfrowe aktywa.

Matthew Roszak (2035.)

Roszak jest prezesem i współzałożycielem firmy Bloq zajmującej się technologią blockchain i jest wiodącym inwestorem krypto i blockchain. Roszak jest również członkiem-założycielem Tally Capital, prywatnej firmy inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami, której wartość netto wynosi 1,5 miliarda dolarów.

Tim Draper (2035.)

Draper jest wielkim zwolennikiem kryptowalut o wartości netto 1,5 miliarda dolarów. Kupił Bitcoiny za 18,7 miliona dolarów w 2014 roku po skonfiskowaniu ich z czarnego rynku Silk Road. Draper był również jednym z głównych inwestorów w projekcie Tezos i współzałożycielem Draper Fisher Jurvetson, wiodącej firmy inwestycyjnej zajmującej się początkującymi startupami technologicznymi.

Kryptowalutowi miliarderzy Forbesa



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.