Coinbase osiągnęło w Q1 około 1,8 mld USD przychodu | Wiadomości | CrypS.

Coinbase osiągnęło w Q1 około 1,8 mld USD przychodu

Konrad Juszczyk
Wyniki finansowe Coinbase za pierwszy kwartał 2021 roku

Giełda kryptowalut Coinbase opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Publikacja danych ma miejsce kilka dni przed spodziewanym wejściem Coinbase na giełdę NASDAQ 14 kwietnia.

Wyniki Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase odnotowała szacunkowy całkowity przychód w wysokości 1,8 miliarda dolarów za pierwszy kwartał 2021 roku. Te liczby, jak i wiele innych zostało uwzględnionych w szacunkowych wynikach finansowych Coinbase, opublikowanych we wtorek po południu. Dane dotyczą trzech miesięcy 2021 roku zakończonych na 31 marca. Wśród innych szacunkowych liczb, które zostały opublikowane wyróżnia się wolumen obrotu 335 miliardów dolarów, który jest gigantyczny w porównaniu z 89 miliardami dolarów wolumenu z czwartego kwartału 2020 roku.

wyniki coinbase
Część danych finansowych z raportu Coinbase

Dyrektor generalny Coinbase, Alesia Haas, powiedział: Przez cały czas widzieliśmy, że wysokie ceny kryptowalut prowadzą do podwyższonego poziomu aktywności użytkowników i wolumenu obrotów na naszej platformie.

Coinbase odnotowało również dochód netto w wysokości około 730-800 milionów dolarów w okresie 3 miesięcy 2021 roku. Firma podała informację, że posiada około 56 milionów zweryfikowanych klientów, a ponad 6 milionów z nich dokonuje regularnie transakcji. Warto podkreślić, że baza użytkowników jest większa, niż w przypadku Cash App od Square, Robinhood, Venmo, czy eToro. Wartość wszystkich aktywów na platformie wynosi około 223 miliardy dolarów, co jest 1200% wzrostem od wyników za 1 kwartał 2020 roku.

Wejście Coinbase na giełdę

Firma wydaje bardzo dużo środków na pozyskanie nowych klientów. Jednak po wejściu na giełdę w przyszłym tygodniu, Coinbase zamierza jeszcze zwiększyć swoje wydatki marketingowe do 15% tegorocznych przychodów netto, starając się napędzać wzrost w 2021 roku. Wyniki raportu są wstępne i niezbadane, jednak giełda chciała opublikować ten raport przed notowaniem na NASDAQ 14 kwietnia. Spółka wystawi prawie 115 milionów akcji zwykłych klasy A, pod symbolem giełdowym COIN.

Wejście Coinbase na giełdę

Giełda nie będzie sprzedawać nowych akcji i może zarejestrować tylko te istniejące, umożliwiając obecnym interesariuszom sprzedaż ich akcji nowym inwestorom. Warto dodać, że Coinbase otrzymało wiele wycen, od 68 miliardów dolarów w oparciu o transakcje na rynku prywatnym do ponad 120 miliardów dolarów. To najlepszy kwartał w historii spółki, co jest mocnym argumentem przemawiającym za spodziewaną kapitalizacją w wysokości ponad 100 miliardów dolarów po debiucie giełdowym. Jeśli porównamy witrynę z największymi bankami, zajęłaby ona 17 miejsce pod względem aktywów w Stanach Zjednoczonych.

Wyniki finansowe Coinbase za pierwszy kwartał 2021 rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.