Rząd USA przejmuje 69370 BTC z Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA przejmuje 69370 BTC z Silk Road

Konrad Juszczyk
największe przejęcie kryptowalut w historii Kryptowaluty

69370 BTC zostało przejętych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ). Pieniądze powiązane z dawnym czarnym rynkiem Silk Road są teraz w rękach DOJ. Rząd Stanów Zjednoczonych zwrócił się do sądu w Kalifornii o zablokowanie i konfiskatę całej ilości przechwyconych kryptowalut.Na adresie który przechowywał prawie miliard dolarów znajdowały się BTC, BTG, BSV, BCH

Departament Sprawiedliwości połączył siły z firmami śledczymi Blockchain jak Chainalysis. Nie udało się zidentyfikować osoby, która poruszała tak wielką sumą, a dokument sądowy określił ją jako „indywidualnego X”. Być może hakerem, który wykradł kryptowaluty z adresu powiązanego z Silk Road była osoba prywatna lub rządowy specjalista.

Wiemy, że najpierw indywidualny X przejął prawie miliard dolarów z dawnego konta Silk Road, a następnie Rząd Stanów Zjednoczonych znalazł adres i przechwycił je. Ze względu na ilość funduszy jest to największe przejęcie kryptowalut w historii.

Kim był indywidualny X oraz czy sytuacja wpłynęła na ruchy BTC?

Ruch Bitcoinów wartych około 960 milionów dolarów mógł oznaczać przeniesienie aktywów przez Ulbrichta lub sprzedawcę Silk Road. Jednocześnie jest szansa, że komuś udało się złamać zaszyfrowany plik portfela, który krążył od 2 lat na forach hakerskich. Niestety nie jest jasne, przez kogo oraz w jakim charakterze zostały przeniesione pieniądze. Jedynym faktem jest to, że 69370 BTC jest obecnie w rękach DOJ.

Ciężko powiedzieć co stanie się z skonfiskowanymi Bitcoinami. Można przypuszczać, że rząd postanowi sprzedać kryptowaluty jak miało to miejsce w przeszłości. W 2014 roku rząd Stanów Zjednoczonych wystawił BTC z Silk Road na aukcje. Inwestor Tim Draper nabył wtedy aż 30000 BTC za tylko 632 dolary. Bitcoiny przez lata leżały w portfelu uśpione, więc ich konfiskata prawdopodobnie nie odegrała żadnej roli w niedawnym wzroście ceny BTC. Wręcz przeciwnie, gdy rząd zrzuci taką ilość BTC na rynek jest ewentualność, że cena spadnie.

największe przejęcie kryptowalut w historiireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.