Rząd USA przejmuje 69370 BTC z Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA przejmuje 69370 BTC z Silk Road

Konrad Juszczyk
największe przejęcie kryptowalut w historii Kryptowaluty

69370 BTC zostało przejętych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ). Pieniądze powiązane z dawnym czarnym rynkiem Silk Road są teraz w rękach DOJ. Rząd Stanów Zjednoczonych zwrócił się do sądu w Kalifornii o zablokowanie i konfiskatę całej ilości przechwyconych kryptowalut.Na adresie który przechowywał prawie miliard dolarów znajdowały się BTC, BTG, BSV, BCH. 

Departament Sprawiedliwości połączył siły z firmami śledczymi Blockchain jak Chainalysis. Nie udało się zidentyfikować osoby, która poruszała tak wielką sumą, a dokument sądowy określił ją jako „indywidualnego X”. Być może hakerem, który wykradł kryptowaluty z adresu powiązanego z Silk Road była osoba prywatna lub rządowy specjalista.

Wiemy, że najpierw indywidualny X przejął prawie miliard dolarów z dawnego konta Silk Road, a następnie Rząd Stanów Zjednoczonych znalazł adres i przechwycił je. Ze względu na ilość funduszy jest to największe przejęcie kryptowalut w historii.

Kim był indywidualny X oraz czy sytuacja wpłynęła na ruchy BTC?

Ruch Bitcoinów wartych około 960 milionów dolarów mógł oznaczać przeniesienie aktywów przez Ulbrichta lub sprzedawcę Silk Road. Jednocześnie jest szansa, że komuś udało się złamać zaszyfrowany plik portfela, który krążył od 2 lat na forach hakerskich. Niestety nie jest jasne, przez kogo oraz w jakim charakterze zostały przeniesione pieniądze. Jedynym faktem jest to, że 69370 BTC jest obecnie w rękach DOJ.

Ciężko powiedzieć co stanie się z skonfiskowanymi Bitcoinami. Można przypuszczać, że rząd postanowi sprzedać kryptowaluty jak miało to miejsce w przeszłości. W 2014 roku rząd Stanów Zjednoczonych wystawił BTC z Silk Road na aukcje. Inwestor Tim Draper nabył wtedy aż 30000 BTC za tylko 632 dolary. Bitcoiny przez lata leżały w portfelu uśpione, więc ich konfiskata prawdopodobnie nie odegrała żadnej roli w niedawnym wzroście ceny BTC. Wręcz przeciwnie, gdy rząd zrzuci taką ilość BTC na rynek jest ewentualność, że cena spadnie.

największe przejęcie kryptowalut w historii
reklama
reklama