Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni | Wiadomości | CrypS.

Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni

Mariusz Przepiórka
Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni

Według danych udostępnionych przez XRPscan, w ciągu ostatnich 16 dni Jed McCaleb, współzałożyciel Ripple, poturbowanego przez SEC, sprzedał ponad 222 miliony tokenów XRP.

Sprzedaż 9,5 miliarda XRP przez Jeda McCaleba

Jed McCaleb wciąż wyprzedaje swoje XRP i nadal przesyła tokeny ze swojego portfela „Tacostand” do giełd kryptowalutowych, aby wymienić je na waluty fiducjarne. Według XRPscan, w ciągu ostatnich dwóch tygodni współzałożyciel Ripple przeniósł ze swego portfela aż 222,600,000 tokenów XRP, co stanowi równowartość 115,633,766 USD.

W 2013 roku McCaleb opuścił Ripple Labs, które założył wraz z Chrisem Larsenem, i zajął się tworzeniem konkurencyjnej platformy Stellar, która również posiada własne tokeny XLM. Podczas emisji XRP, 9,5 miliarda tokenów zostało przydzielonych współzałożycielowi Jed McCalebowi. Od tamtego czasu McCaleb wynegocjował siedmioletnią umowę z Ripple, która ograniczała jego miesięczną i roczną sprzedaż XRP, aby ruchy znacząco nie obniżyły ceny tokena.

Jed-McCaleb-Ripple-meme

Wyprzedaż tokenów bez wpływu na wartość rynkową

Regularna sprzedaż XRP przez McCaleba nie wydaje się jednak mieć żadnego wpływu na kurs XRP. W ciągu ostatnich dwóch tygodni 16 bloków XRP zostało przeniesionych w dwóch grupach, które miały wartość 18,5 mln i 9,2 mln XRP. Obecnie saldo portfela „Tacostand” wynosi 383,092,083 tokenów XRP. Społeczność kryptowalutowa jest przekonana, że do końca tego roku McCaleb wyprzeda wszystkie swoje zasoby XRP, które w tej chwili wynoszą niespełna 3 mld sztuk i są przenoszone w częściach do „Tacostand”, gdy Jed chce dokonać sprzedaży.

Od 21 grudnia ubiegłego roku Ripple mierzy się z pozwem SEC, dotyczącym „nielegalnej sprzedaży XRP”. Amerykański regulator za rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, jakim zdaniem SEC jest XRP, pozwał Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena. Warto dodać, że Jed McCaleb, mimo że jest jednym z założycieli Ripple, nie został wymieniony przez SEC w złożonym pozwie.

Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni
reklama
reklama