Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni | Wiadomości | CrypS.

Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni

Mariusz Przepiórka
Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni

Według danych udostępnionych przez XRPscan, w ciągu ostatnich 16 dni Jed McCaleb, współzałożyciel Ripple, poturbowanego przez SEC, sprzedał ponad 222 miliony tokenów XRP.

Sprzedaż 9,5 miliarda XRP przez Jeda McCaleba

Jed McCaleb wciąż wyprzedaje swoje XRP i nadal przesyła tokeny ze swojego portfela „Tacostand” do giełd kryptowalutowych, aby wymienić je na waluty fiducjarne. Według XRPscan, w ciągu ostatnich dwóch tygodni współzałożyciel Ripple przeniósł ze swego portfela aż 222,600,000 tokenów XRP, co stanowi równowartość 115,633,766 USD.

W 2013 roku McCaleb opuścił Ripple Labs, które założył wraz z Chrisem Larsenem, i zajął się tworzeniem konkurencyjnej platformy Stellar, która również posiada własne tokeny XLM. Podczas emisji XRP, 9,5 miliarda tokenów zostało przydzielonych współzałożycielowi Jed McCalebowi. Od tamtego czasu McCaleb wynegocjował siedmioletnią umowę z Ripple, która ograniczała jego miesięczną i roczną sprzedaż XRP, aby ruchy znacząco nie obniżyły ceny tokena.

Jed-McCaleb-Ripple-meme

Wyprzedaż tokenów bez wpływu na wartość rynkową

Regularna sprzedaż XRP przez McCaleba nie wydaje się jednak mieć żadnego wpływu na kurs XRP. W ciągu ostatnich dwóch tygodni 16 bloków XRP zostało przeniesionych w dwóch grupach, które miały wartość 18,5 mln i 9,2 mln XRP. Obecnie saldo portfela „Tacostand” wynosi 383,092,083 tokenów XRP. Społeczność kryptowalutowa jest przekonana, że do końca tego roku McCaleb wyprzeda wszystkie swoje zasoby XRP, które w tej chwili wynoszą niespełna 3 mld sztuk i są przenoszone w częściach do „Tacostand”, gdy Jed chce dokonać sprzedaży.

Od 21 grudnia ubiegłego roku Ripple mierzy się z pozwem SEC, dotyczącym „nielegalnej sprzedaży XRP”. Amerykański regulator za rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, jakim zdaniem SEC jest XRP, pozwał Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena. Warto dodać, że Jed McCaleb, mimo że jest jednym z założycieli Ripple, nie został wymieniony przez SEC w złożonym pozwie.

Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodnireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.