Trust Wallet Token [TWT] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno | CrypS.

Trust Wallet Token

#136 TWT
$1.03 0.9%
All Time High (ATH)
$2.72
11.12.2022
Market Cap
$430.02 M 0.9%
Rank 136 / 3,712
Wolumen (24h)
$12.77 M 0.9%
13 BTC
Podaż obiegowa
416649900
Max ∞

Wykres Trust Wallet Token - Kurs TWT

Przelicznik TWT

TWT
Trust Wallet Token [TWT]
USA
USD
Polska
PLN

Trust Wallet Token - FAQ

Co to jest Trust Wallet Token (TWT)?

Jakie są główne cechy aplikacji Trust Wallet?

Co to jest funkcja "Earn" w Trust Wallet?

Czy Trust Wallet wymaga weryfikacji KYC?

W jaki sposób działa Trust Wallet Token (TWT)?

W czym unikalny jest Trust Wallet Token (TWT)?

Gdzie kupię TWT?

Kryptowaluta Trust Wallet Token - Informacje

Po upadku FTX z całą pewnością zdałeś sobie sprawę, że nigdy nie można mieć 100-procentowego zaufania do scentralizowanych platform. Zdecydowałeś więc, że wypłacisz swoje środki z giełdy i przeniesiesz do prywatnego portfela kryptowalut. I tutaj pojawia się pytanie: jaki portfel kryptowalut wybrać. Jednym z najprostszych rozwiązań jest Trust Wallet i to na nim skupimy się w tym artykule. Wyjaśnimy co to jest Trust Wallet, jak działa, jakie ma opłaty, funkcje, czym jest token TWT oraz krok po kroku opowiemy jak używać tego portfela. Tak więc, zaczynajmy!


Spis treści:


Co to jest Trust Wallet?

Trust Wallet to jeden z najlepszych mobilnych portfeli kryptowalut typu self-custody. Dużą jego zaletą jest fakt, że jest on bezpośrednio połączony z Binance i całym ekosystemem tej giełdy krypto. Co jednak oferuje Trust Wallet i jak się go używa?

Trust Wallet możesz zainstalować za darmo na swoim telefonie z systemem Android lub Apple (a od niedawna także w przeglądarce). Portfel ten ma kilka ważnych zalet.

Całkowita prostota

Pierwsza korzyść, która spodoba się zwłaszcza nowicjuszom. Chociaż aplikacja umożliwia wymianę kryptowalut nawet poprzez zlecenia limit i korzystanie z różnych zdecentralizowanych platform, wszystko, co istotne, jest przedstawione w prosty sposób za pośrednictwem strony głównej. Dużym plusem jest przede wszystkim kategoryzacja kryptowalut na poszczególnych łańcuchach. Nie ma potrzeby ciągłego zmieniania sieci blockchain (z wyjątkiem łączenia się z dAppami), ponieważ Trust Wallet kategoryzuje je osobno.

Bezpieczeństwo i self-custody

Te dwie rzeczy są bardzo powiązane. Self-custody oznacza po prostu, że klucze prywatne / fraza seed jest przechowywana na urządzeniu użytkownika. Nie są one przechowywane przez żadną firmę i nie są backupowane w chmurze. To zasadniczo wyeliminowało ryzyko, że firma ulegnie atakowi hakerów i dojdzie do wycieku danych – zwłaszcza kluczy prywatnych – i że twoja kryptowaluta zostanie skradziona z powodu błędu strony trzeciej.

Warto jednak wspomnieć, że wyłączenie danych portfela oprogramowania z algorytmu tworzenia kopii zapasowych w chmurze kilkakrotnie w historii kończyło się niepowodzeniem. Z tymi problemami borykał się na przykład konkurent Trust Wallet, portfel MetaMask.

Klucze prywatne przechowywane w pliku JSON były traktowane w telefonach Apple jako dane użytkownika i dlatego były backupowane, co oznacza, że ich duplikat znajdował się na serwerach Apple. Nie musi to oznaczać najgorszego scenariusza, ale istnieje już ryzyko, że ktoś może włamać się na scentralizowane serwery firmy i wejść w posiadanie kluczy prywatnych. Trust Wallet jak dotąd nigdy nie miał takich problemów. Jednak nic nie jest za darmo.

Jeśli trzymasz kryptowaluty na koncie, które masz na giełdzie, odpowiedzialność za zabezpieczenie Twoich oszczędności spoczywa na barkach giełdy. Ale jeśli frazy seed są przechowywane na twoim urządzeniu, musisz o nie zadbać samemu. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie i w razie utraty środków cała wina spada na Twoje barki. Co więcej, nie ma możliwości odzyskania funduszy.

Oprócz przechowywania fraz seed, portfel oferuje inne zabezpieczenia. Pozwala na ustawienie PIN-u lub skanu biometrycznego, takiego jak odcisk palca czy Face ID.

Ze względu na opisaną powyżej zasadę, na której działa Trust Wallet, nie obsługuje on interfejsu webowego, co oznacza, że można z niego korzystać jedynie na urządzeniu mobilnym (od niedawna także w formie rozszerzenia do przeglądarki).

Połączenie z Binance i skupienie się na Ethereum

W 2018 roku największa giełda kryptowalut Binance kupiła firmę stojącą za Trust Wallet. Była to jej pierwsza akwizycja. Od tamtej pory jest jej właścicielem i nadal prowadzi prace nad portfelem.

Możliwe jest więc kupowanie kryptowalut bezpośrednio w Trust Wallet, a sama aplikacja jest połączona ze zdecentralizowaną giełdą DEX od Binance, która umożliwia wymianę tokenów bez udziału osób trzecich.

Wszystko to jest możliwe dzięki skupieniu się na sieci Ethereum i BSC. Wsparcie dla smart kontraktów pozwala na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (czyli np. zdecentralizowanych giełd). Na Ethereum zbudowana jest również ogromna ilość tokenów ERC-20 oraz rynków NFT.

Jakie kryptowaluty obsługuje Trust Wallet?

Trust Wallet to przede wszystkim portfel ETH ze wsparciem dla natywnych blockchainów Binance. Dlatego oczywiście oprócz standardowych kryptowalut jak Bitcoin czy Litecoin, daje nam możliwość przechowywania i zarządzania tokenami ERC-20, BEP-2 i BEP-20, których na dzień dzisiejszy istnieją tysiące.

Korzystając z sieci BSC (dla tokenów BEP-20) i ETH (dla tokenów ERC-20) należy pamiętać, że tokeny te nie posiadają własnego blockchaina, a opłaty transakcyjne uiszczane są w natywnej kryptowalucie sieci. Opłaty wnoszone są w kryptowalucie BNB w sieci BSC oraz ETH w sieci Ethereum.

Warto tutaj też zaznaczyć, że opłaty ETH mogą być naprawdę wysokie. W czasach rynku niedźwiedzia, kiedy sieć jest mniej aktywna, normalne transakcje tokenami ERC-20 mogą kosztować kilka dolarów. Jednak przy większym wykorzystaniu sieci mogą to być już dziesiątki, a w skrajnych przypadkach setki USD. Sieć BSC nie ma tych problemów ze względu na lepszą skalowalność.

Sieci Binance

Oprócz wspomnianego wcześniej BNB Smart Chain, istnieje również wsparcie dla drugiego blockchaina Binance, BNB Beacon Chain dla tokenów BEP-2 (wcześniej Binance Smart Chain). Ponieważ Trust Wallet znajduje się bezpośrednio pod skrzydłami Binance, naturalnie znajdziemy wsparcie dla całego jej ekosystemu zwanego BNB Chain (BSC i BNB Beacon Chain razem).

W przeciwieństwie do innych portfeli (np. wspomnianego MetaMask), tutaj nie musimy ustawiać skomplikowanych parametrów dla innych sieci – połączenie z obydwoma BNB Chain jest już zintegrowane bezpośrednio z Trust Wallet.

trust wallet binance

Dwa salda BNB przedstawione powyżej funkcjonują w rzeczywistości jako dwa portfele kryptowalutowe niższego poziomu, z którymi współpracuje Trust Wallet. Więc jeśli chcesz używać jakichkolwiek zdecentralizowanych aplikacji na BSC, będziesz musiał wpłacić kilka BNB w sekcji BNB Smart Chain. Wszelkie opłaty będą wtedy uiszczane z tego źródła.

Uwaga: W przypadku wprowadzenia BNB do łańcucha BNB Beacon, nie będzie można ich użyć do wnoszenia opłat w sieci BSC. To jest zupełnie inny blockchain z innym standardem tokenów.

Wsparcie dla dAppów i NFT

Trust Wallet wykorzystuje pełny potencjał zarówno Ethereum, jak i BSC. W chwili pisania tej recenzji obsługuje aż 65 blockchainów i ponad 4,5 miliona różnych kryptowalut i tokenów.

Uwaga: Całkowita liczba obejmuje wszystkie monety i tokeny (w tym NFT), zwłaszcza te o standardach ERC-20 i BEP-20, ale także z innych blockchainów. Nie dziwi więc, że zdecydowaną większość stanowią tokeny. Na stronie coinmarketcap.com możemy znaleźć informacje o ponad 22 tys. kryptowalut. Wiele z nich jest więc trudnych do prześledzenia, ale nie da się ukryć, że tak duża liczba jest bardzo interesująca z perspektywy marketingowej.

Łączenie się z dAppami może odbywać się bezpośrednio poprzez przycisk Trust Wallet (jeśli dana platforma DeFi na to pozwala) lub poprzez protokół Wallet Connect.

trust wallet dappy

Wśród najpopularniejszych dApps, które obsługuje Trust Wallet są giełdy PancakeSwap i Uniswap, rynek NFT LooksRare lub Rarible, protokół pożyczkowy AAVE czy protokół stakingu Lido.

Ogromną zaletą jest tutaj fakt, że po kliknięciu na którąkolwiek z oferowanych aplikacji, Trust Wallet łączy się albo automatycznie, albo po wystarczy kliknąć na Trust Wallet lub Wallet Connect, a następnie Trust Wallet.

Niektóre inne mobilne portfele kryptowalut nie pozwalają na taki sposób połączenia i wymagają użycia zwykłej przeglądarki internetowej. To niepotrzebnie stwarza pole do błędu.

Jak używać Trust Wallet?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest i co oferuje Trust Wallet, możemy wreszcie przejść do sedna, a mianowicie instrukcji jak z korzystać z tego portfela kryptowalut.

Konfiguracja portfela Trust Wallet

Konfiguracja portfela przebiega według dość standardowej procedury. Ale jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, poniżej przedstawiamy szczegółowy poradnik krok po kroku.

Najpierw musisz wyrazić zgodę na warunki użytkowania. To nic szczególnego. Trust Wallet po prostu ubezpiecza się od ryzyka. Zaraz po tym wybierz opcję Create New Wallet.

tworzenie portfela trust wallet

Następny krok to fraza seed. To chyba najważniejsza część całego procesu. Jak już wspomnieliśmy, fraza seed to coś w rodzaju “hasła dostępu”do kryptowalut przechowywanych na portfelu. Za jej pomocą możesz także odzyskać portfel w przypadku zniszczenia lub utraty urządzenia. Może to jednak wykorzystać także złodziej, gdy dostanie w swoje ręce Twoją frazę.

Zawsze zapisuj frazy seed w fizycznym miejscu – np. na papierze za pomocą długopisu. Możesz też użyć specjalnych produktów, takich jak chociażby Cryptosteel.

Jeśli zrobisz zdjęcie frazy seed lub przepiszesz je na przykład do chmury, istnieje znacznie większa szansa, że haker uzyska do niej dostęp. Wówczas bez problemu będzie mógł wyczyścić Twój portfel.

Jeśli masz już portfel i chcesz go odtworzyć, zamiast tworzyć nowy portfel, wybierz opcję I already have a wallet. Cały proces jest bardzo intuicyjny: Trust Wallet zapyta Cię o frazę seed. Musisz wpisać ją w odpowiedniej kolejności w wyznaczonym polu. Następnie portfel automatycznie połączy Cię z siecią kryptowalut i pokaże jakie kryptowaluty masz na swoim koncie.

Dla własnego bezpieczeństwa warto włączyć jeszcze kilka zabezpieczeń. Zrobisz to w ustawieniach. Na dolnym pasku wystarczy przejść do zakładki Settings, a następnie do trzeciej pozycji – Security. Kliknij w Passcode i ustaw swój pin. Po potwierdzeniu zobaczysz dodatkowe opcje, takie jak automatyczna blokada lub dodanie możliwości odblokowania aplikacji za pomocą biometrii (jak odcisk palca lub skan twarzy), jeśli Twój telefon obsługuje te funkcje.

Zalecamy również pozostawienie włączonej opcji Ask authentication for: Transaction Signing, która będzie wymagała od użytkownika ponownego uwierzytelnienia przy finalizowaniu transakcji.

Jak odbierać, wysyłać, kupować i handlować kryptowalutami?

Dzięki prostocie portfela jest to rzecz zupełnie banalna. Jeśli spojrzysz na górny pasek, zobaczysz przyciski Send i Receive. Jak można się domyśleć, pierwsza służy do wysyłania kryptowalut, a druga do ich odbierania.

wysyłanie odbeiranie trust wallet

Pozostałe dwa przyciski pozwalają nam na kupno lub wymianę kryptowalut.

Przyjmowanie kryptowalut

Kryptowaluty można wpłacać do Trust Wallet w następujący sposób:

  1. Kliknij na ikonę Receive.
  2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz zaakceptować.
  3. System wygeneruje dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje. Jeśli druga strona może zeskanować kod QR, użyj tej opcji. Jeśli nadawca nie ma takiej możliwości, wystarczy wysłać bezpośrednio adres portfela. Znajduje się on pod kodem QR.
trust wallet

Możesz również ustawić żądaną ilość kryptowalut. Dzięki temu przyspieszysz transakcje podczas skanowania kodu QR.

Wysyłanie kryptowalut w Trust Wallet

Wysyłanie kryptowalut działa bardzo podobnie. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na to, w jakiej sieci znajduje się dana kryptowaluta. Jeśli jest to token ERC-20, Trust Wallet poinformuje Cię pod jego nazwą. Musisz jednak zwrócić na to baczną uwagę podczas skanowania adresu odbiorcy. Jeśli wyślesz kryptowalutę do niewłaściwej sieci, stracisz ją na zawsze.

  1. Kliknij ikonę Send.
  2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać.
  3. Określ kwotę do wysłania i adres odbiorcy. Możesz również zeskanować kod QR.

System pokaże Ci szczegóły dotyczące płatności. Wystarczy tylko ją potwierdzić.

Za wysyłanie kryptowalut pobierana jest opłata. Nie trafia ona jednak bezpośrednio do Trust Wallet, ale do górników/stakerów kryptowalut. Bez pokrycia tej opłaty transakcja nie przeszłaby, ponieważ żaden górnik nie chciałby uwzględnić jej w bloku.

Jeśli wiesz, jak to zrobić i chcesz ustawić własne opłaty, aby na przykład przyspieszyć transakcję, możesz to zrobić przed wysłaniem, klikając przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu.

Wszystkie transakcje kryptowalutowe są zasadniczo bezzwrotne. Zawsze przed wysłaniem kryptowalut sprawdź dwukrotnie, czy podany adres zgadza się z adresem, na który chcesz wysłać monety. Jeśli popełnisz błąd, prawdopodobnie stracisz swoje kryptowaluty raz na zawsze.

Kupowanie kryptowalut na Trust Wallet

Kryptowaluty można też kupić bezpośrednio w Trust Wallet, klikając na przycisk Buy. Trust Wallet z czasem zintegrował usługi kilku dostawców płatności. Dzięki temu umożliwia zakup bardzo dużej ilości kryptowalut za pośrednictwem karty płatniczej.

Dostawcy, z którymi Trust Wallet zawarł umowy, to m.in. Moon Pay, Transak i Ramp (dla dużych kwot).

  1. Kliknij na ikonę Buy.
  2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić.
  3. Wybierz żądaną kwotę i wybierz dostawcę płatności.
  4. Dokończ zakup na stronie tego dostawcy płatności używając swojej karty płatniczej.
kupowanie krypto na trust wallet

Maksymalny jednorazowy zakup jest ograniczony do 20 000 USD.

Wymiana kryptowalut

Ostatnim sposobem obsługi kryptowalut w Trust Wallet jest ich wymiana. Klikając na zakładkę Swap na stronie głównej, możesz dokonać prostej wymiany na giełdzie Trust Wallet (kolejna zakładka SWAP) lub utworzyć zlecenie bezpośrednio na giełdzie Trust Wallet (zakładka EXCHANGE). Ta funkcja jest przeznaczona dla bardziej doświadczonych użytkowników.

swap trust wallet

Na giełdzie Trust Wallet możemy tworzyć zlecenia limit (zlecenia kupna lub sprzedaży po wybranej przez nas cenie). Nie możemy tutaj utworzyć zlecenia rynkowego, ale mamy opcję prostej wymiany w zakładce SWAP.

giełda trust wallet

Do handlu Trust Wallet używa agregatora 1inch, aby znaleźć najlepsze oferty handlowe. Ściśle współpracuje z Binance DEX, zdecentralizowaną giełdą platformy Binance. Oba projekty są w pełni non-custodial, co oznacza, że nawet przy transakcjach limit Twoje kryptowaluty nie przechodzą przez żadnych scentralizowanych pośredników.

Rozszerzenie Trust Wallet dla przeglądarki

W listopadzie 2022 roku zespół stojący za Trust Wallet wprowadził rozszerzenie dla przeglądarki internetowej, podobnie jak jego najbardziej znany konkurent w dziedzinie portfeli programowych, MetaMask. To rozszerzenie jest dostępne dla najczęściej używanych przeglądarek, w tym Chrome, Brave, Edge i Opera.

trust wallet w przeglądarce

Interfejs portfela jest niemal identyczny jak w przypadku aplikacji na telefon komórkowy. W momencie uruchomienia połączenie z interfejsem internetowym było już zintegrowane z wieloma dApps – np. Uniswap, Venus Finance, X2Y2, PancakeSwap czy SushiSwap.

Jako prawdziwy portfel multichain Trust Wallet obsługuje połączenie ze wszystkimi chainami EVM i Solana, ale posiada automatyczne połączenie z nową siecią. Dzięki temu użytkownicy mogą automatycznie połączyć się z dowolnym dAppem działającym na łańcuchu EVM bez konieczności ręcznego wprowadzania szczegółów sieci, podobnie jak w przypadku portfela MetaMask.

Integracja Binance Pay i Coinbase Pay z Trust Wallet

Krótko po ogłoszeniu uruchomienia rozszerzenia internetowego, portfel ogłosił również, że zintegruje ze swoimi usługami Binance Pay i Coinbase Pay. Są to usługi płatnicze giełd, które umożliwiają łatwe wysyłanie kryptowalut z konta klienta. O połączeniu usług poinformowała również giełda Binance.

W momencie pisania tego artykułu na razie dostępny jest tylko Binance Pay i to tylko w wersji aplikacji działającej na Androida. W przyszłości ma również wystartować Coinbase Pay. Dostęp do opcji można uzyskać po prostu poprzez funkcję Receive dla danej kryptowaluty.

trust wallet binance pay

Na dole ekranu znajdziesz przycisk Deposit from exchange. Po jego wciśnięciu zostanie Ci zaprezentowana opcja Binance, a w przyszłości być może także Coinbase. Po jej wybraniu zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do aplikacji konkretnej giełdy, gdzie tylko potwierdzisz przelew.

Przelewanie kryptowalut w ten sposób z konta klienta giełdy bezpośrednio do Twojego portfela nie jest w żaden sposób obciążone opłatami. Ponosisz jedynie opłaty dla walidatorów sieci blockchain za włączenie transakcji do bloku.

Co to jest Trust Wallet Token (TWT)?

Trust Wallet Token (TWT) to token governance i utility, natywny dla Trust Wallet i dostępny zarówno w standardach BEP-2 (Binance Chain), jak i BEP-20 (Binance Smart Chain).

Trust Wallet – czy jest bezpieczny? Opinie

Opinie o Trust Wallet są w większości pozytywne. Aplikacja posiada średnio około 4,7 gwiazdek na 5 w obu sklepach z aplikacjami (Google Play i App Store).

Recenzje też są na ogół bardzo pozytywne, choć od czasu do czasu pojawiają się też doniesienia o problemach. Nie można całkowicie generalizować, ale w większości przypadków leżą one jednak po stronie użytkownika.

Nasza redakcja ma dobre doświadczenia z Trust Wallet i możemy z czystym sumieniem polecić ten portfel.

Jeśli jesteś wystarczająco odpowiedzialny, Trust Wallet jest zdecydowanie lepszym sposobem na przechowywanie większej ilości monet lub tokenów niż trzymanie ich na giełdzie. Jednak pod względem bezpieczeństwa, nadal nie dorównuje portfelom sprzętowym, takim jak chociażby Trezor czy Ledger.

Trust Wallet czy MetaMask? – który lepszy?

Zastanawiasz się co wybrać? Trust Wallet czy MetaMask? Oto tabela porównująca oba te portfele:

Trust Wallet Metamask
Cena Darmowy Darmowy
Bezpieczeństwo Średnie Średnie
Interfejs przyjazny dla początkujących Tak Tak
Dostępne kryptowaluty Tokeny BEP-20, BEP2, ERC-20, Bitcoin
Tokeny ETH (ETH, AVAX, BNB, MATIC etc.)
Wersja na komputer  Od niedawna tak Tak
Wsparcie dla portfeli sprzętowych Nie Tak
Aplikacja mobilna Tak Tak
Otwarty kod Tak Tak
Możliwość handlu w aplikacji Tak + zlecenia limit Tak
Opcje stakingu Tak Tak
Obsługa NFT Tak Tak

Generalnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie MetaMask czy Trust Wallet. Ten drugi portfel obsługuje większą liczbę blockchainów i kryptowalut. Niestety, nie wspiera obsługi portfeli sprzętowych. Każdy więc powinien podjąć decyzję według własnych preferencji.

Podsumowanie

Trust Wallet to jeden z wiodących portfeli non-custodial z bardzo szerokim wsparciem dla różnych kryptowalut. Klucze prywatne są w posiadaniu samych użytkowników, mimo że portfel jest własnością największej na świecie giełdy kryptowalut Binance.

Trust Wallet jest prawdopodobnie najlepszą możliwą opcją do wykorzystania ekosystemu BNB Smart Chain (BSC) – jednego z największych chainów pod względem liczby użytkowników i zdecentralizowanych aplikacji zaraz po samym Ethereum.

Jego prostota przemawia zwłaszcza do mniej doświadczonych użytkowników kryptowalut. W przeciwieństwie do np. MetaMask, w którym użytkownik musi sam skonfigurować wiele rzeczy, Trust Wallet robi je z automatu.

Trust Wallet Token Giełdy - gdzie kupić

Trust Wallet Token - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
TWT $1.03 0.9%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.