MetaMask ostrzega użytkowników Apple przed atakami phishingowymi | Wiadomości | CrypS.

MetaMask ostrzega użytkowników Apple przed atakami phishingowymi

Redakcja
Kampania phishingowa przeciwko użytkownikom MetaMask

MetaMaskniekustodialny portfel Ethereum – ostrzegł użytkowników Apple, aby uważali na ataki phishingowe skierowane na usługę iCloud.


Kilka tygodni temu MetaMask rozszerzył swoją działalność na ekosystem Apple, umożliwiając użytkownikom kupowanie cyfrowych aktywów za pomocą Apple Pay. Dzięki temu mogli oni kupować kryptowaluty za pomocą kart debetowych lub kredytowych, bez konieczności wcześniejszego wysyłania ETH do aplikacji. Zespół stojący za portfelem pisał wówczas:

Kupuj kryptowaluty na iOS za pomocą Apple Pay, większa przejrzystość podczas interakcji z witrynami i wsparcie dla transakcji bez gazu w stosownych przypadkach.

W ostatnim tweecie portfel kryptowalutowy ostrzegł jednak użytkowników Apple’a, aby zachowali ostrożność, ponieważ mogą stać się ofiarami ataków phishingowych. MetaMask poradził im, aby utworzyli silne hasło, ponieważ w przeciwnym razie złodzieje mogą ukraść ich środki. Ponadto MetaMask poradził, aby użytkownicy wyłączyli kopie zapasowe iCloud.

Ostrzeżenie pojawia się kilka dni po tym, jak użytkownik Twittera, posługujący się inicjałami “revive_dom”, stracił całą zawartość swoje portfela MetaMask (kryptowaluty i NFT o wartości 650 000 USD).

Otrzymałem telefon od Apple, dosłownie od Apple (na moim identyfikatorze rozmówcy). Oddzwoniłem, bo podejrzewałem oszustwo, a to był numer Apple. Więc im uwierzyłem. Poprosili o kod, który został wysłany na mój telefon, a 2 sekundy później cała zawartość mojego portfela MetaMask została wymazana.

Kampania phishingowa przeciwko użytkownikom MetaMaskreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.