Co warto mieć na radarze w branży kryptowalut w tym tygodniu? | Wiadomości | CrypS.

Co warto mieć na radarze w branży kryptowalut w tym tygodniu?

Altcoiny

Kolejne dni niosą ze sobą ważne wydarzenia, które inwestorzy powinni mieć na oku. Na co warto zwrócić uwagę w tym tygodniu?


W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje bokiem. Po zdobyciu poziomu 35 tys. dol. za monetę kurs BTC zaczął zmagać się z niewielkimi wahaniami cenowymi. W ciągu ostatniej doby jego wartość wzrosła o mniej niż 1%. Co przyniosą kolejne dni?

Poniedziałek (6 listopada 2023 r.)

Ten tydzień rozpocznie się od dużego wydarzenia poświęconego tokenom niewymiennym (NFTs) zorganizowanego w San Francisco. Mimo tegorocznego spadku wolumenu obrotu tego typu aktywami wciąż budzą one ciekawość i przyciągają uwagę wielu osób

Na poniedziałek zaplanowano także konferencję OpenAI DevDay. Ona również odbywa się w San Francisco. Centralnym punktem tego wydarzenia jest organizacja zajmująca się sztuczną inteligencją (AI), znana ze swojego popularnego na całym świecie produktu ChatGPT. Na tym tle warto obserwować kontrowersyjny projekt Worldcoin (WLD), ponieważ Sam Altman będący również dyrektorem generalnym OpenAI jest jego założycielem. 

6 listopada 2023 r. odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • WiFi Map (WIFI) – 39,08% z 2,95 milionów dol.
  • Automata (ATA) – 10,31% z 39,45 milionów dol.

Wtorek (7 listopada 2023 r.)

Kolejny dzień tygodnia przyniesie nowe ogłoszenie od zespołu stojącego za The Graph (GRT), wedle wcześniejszej zapowiedzi. Projekt ten stanowi protokół indeksowania do odczytywania danych dla sieci takich jak Ethereum i IPFS, zasilający wiele aplikacji zarówno w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi), jak i Web3. 

Tego samego dnia w portugalskiej Lizbonie odbędzie się również wydarzenie pod nazwą NEAR NEARCON

7 listopada 2023 r. odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • Myria (MYRIA) – 8,58% z 39,45 milionów dol. 
  • Hashflow (HFT) – 72,86% z 56,42 milionów dol.
  • ECOx (ECOX) – 11,12% z 36,60 milionów dol.

Środa (8 listopada 2023 r.)

W środku tygodnia nowe oświadczenie ma wydać zespół stojący za projektem UniLend Finance (UFT). Jest to niewymagający zezwoleń protokół DeFi, który łączy usługi handlu spot i funkcję udzielania pożyczek.

8 listopada br. może być również ważną datą dla Ripple. Tego dnia rozpocznie się dwudniowe wydarzenie Ripple Swell 2023 w Dubaju. Oczekiwania co do tegorocznej konferencji są  wysokie.

Wśród społeczności wirtualnych walut krążą bowiem plotki na temat możliwego ogłoszenia IPO przez Ripple. Pogłoski głoszą również, że na wspomnianym wydarzeniu może zostać przedstawiony wniosek tego kryptowalutowego przedsiębiorstwa o licencję VARA w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Obok rozpocznie się również dwudniowa konferencja pod nazwą Binance Blockchain Week Istanbul 2023 w Stambule. Turecka edycja tego wydarzenia obejmie swoim zasięgiem m.in. tematykę tego, co przyniesie przyszłość Web3 zarówno dla starych, jak i nowych użytkowników.

Na konferencji tej swoje ogłoszenie ma wydać projekt Contentos, którego wizją jest zbudowanie “zdecentralizowanej społeczności treści cyfrowych, pozwalającej na swobodne tworzenie, dystrybucję, nagradzanie i handel treściami, przy jednoczesnej ochronie praw autorskich”.

W środę swój komentarz ma wygłosić również prezes amerykańskiego banku centralnego – Jerome Powell. Nastąpi to po niedawnej decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) o wstrzymaniu podwyżek stóp procentowych po raz drugi z rzędu.

Uwaga ekspertów skupia się teraz na tym, kiedy Fed może zacząć obniżać stopy procentowe. Analitycy rynkowi są podzieleni co do tego, czy może to nastąpić w drugim, trzecim czy czwartym kwartale 2024 r.

8 listopada 2023 r. odblokowany zostanie następujący altcoin:

  • KAP Games (KAP) – 97,09% z 5,01 milionów dol.

Czwartek (9 listopada 2023 r.)

Tego dnia ogłoszone zostaną wstępne dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Poprzedni wynik to 217 tys. Oczekuje się, że tym razem będzie to 215 tys. 

W czwartek głos zabierze ponownie prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED) – Jerome Powell.

Do 9 listopada br. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Ripple Labs muszą zaproponować harmonogram briefingu. Jest to następstwem orzeczenia sądu pozostawiającego kwestię sprzedaży instytucjonalnej XRP nadal nierozwiązaną.

Na tym tle warto przypomnieć, iż od czasu nakazu sądowego z 24 października br. nie było żadnych aktualizacji ani ze strony SEC, ani Ripple dotyczących ich dyskusji. Jeśli strony te nie zaproponują harmonogramu odpraw, sąd go ustali. 

9 listopada 2023 r. odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • DAO Maker (DAO) – 10,04% z 96,17 milionów dol.
  • STEPN (GMT) – 6,77% z 262,86 milionów dol.

Piątek (10 listopada 2023 r.)

Pod koniec tygodnia głosowanie na aktualizację Terra (LUNA) – V2.6.0 dobiegnie końca.

10 listopada 2023 r. odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • Sipher – 20,64% z 5,46 milionów dol.
  • ChainGPT (CGPT) – 16,98% z 14,59 milionów dol.

Sobota i niedziela (11 i 12 listopada 2023 r.)

W pierwszy dzień weekendu odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • Internet Computer (ICP) – 0,74% z 1,83 miliarda dol. 
  • Gods Unchained (GODS) – 2,52% z 61,52 milionów dol.
  • BitMEX (BMEX) – 18,57% z 29,52 milionów dol.
  • Cripco (IP3) – 1,18 milionów dol.

W niedzielę odblokowane zostaną następujące altcoiny:

  • Aptos (APT) – 10,00% z 1,7 miliarda dol. 
  • Fracton Protocol (FT) – 3,45 milionów dol. z 10 milionów dol.
Altcoiny

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.