Uczestnicy konferencji Yuga Labs skarżą się na dziwne powikłania zdrowotne. Co się wydarzyło? | Wiadomości | CrypS.

Uczestnicy konferencji Yuga Labs skarżą się na dziwne powikłania zdrowotne. Co się wydarzyło?

Yuga Labs

Uczestnicy ApeFest, wydarzenia zorganizowanego przez Yuga Labs w Hongkongu, skarżą się na ból oczu, a nawet utratę wzroku. Co się stało?


Trzeba było siedzieć w domu, a nie jechać na ten cały twój ApeFest!

Nie każda impreza kończy się dobrze. Najczęściej jednak mowa o problemach żołądkowych. O takich komplikacjach marzą dziś uczestnicy wydarzenia ApeFest, które zostało zorganizowane przez Yuga Labs, i odbyło się 4 listopada w Hongkongu.

Okazuje się, że wrócili z eventu w stanie, który sugeruje, jakby stoczyli ciężką bitwę uliczną z użyciem gazu łzawiącego. Niektórzy skarżą się na oparzenia, utratę wzroku i ekstremalny ból” oczu.

Obudziłem się w środku nocy po ApeFest z tak silnym bólem oczu, że musiałem jechać do szpitala

– napisał jeden z uczestników X o nicku CryptoJune, który zapewne wcześniej nie posłuchał się mamy, gdy ta sugerowała, by jednak został w domu.

 

Co się stało? Ponoć wszystko było spowodowane promieniowaniem UV emitowanym przez światła sceniczne.

Często chodzę na festiwale, ale nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Próbuję zrozumieć, jak to się mogło stać… wygląda na to, że lampy nie były bezpieczne

– dodaje nieszczęśnik i weteran festiwali.

Jeden z uczestników zauważył, że wiele osób zgłaszających problemy z oczami spędziło dużo czasu blisko oświetlenia głównej sceny.

Lampy, które potrafią robić krzywdę

To zresztą nie pierwszy raz, gdy ludzie wracają z tego typu imprez poszkodowani.

20 października 2017 r. pewna liczba uczestników wydarzenia, które zorganizowała marka streetwearowa HypeBeast, wróciła do domu z oparzeniami i problemami oczu. Po kilku dniach DJ zajmujący się imprezą ujawnił, że wykonawca, któremu powierzono zadanie ustawienia oświetlenia na przyjęciu, użył serii żarówek Philips TUV 30W G30 T8, które według strony internetowej Philipsa emitują 12 watów promieniowania UV-C. To jednak promieniowanie, które jest stosowane głównie do dezynfekcji powierzchni.

W takich warunkach może dojść do fotokeratitis. To choroba, która jest efektem długotrwałego narażenia oka na ekstremalne poziomy promieniowania UV. Jest często nazywana potocznie chorobą spawaczy.

Organizatorzy ApeFest nie odnieśli się jeszcze do całej sytuacji.

Yuga Labsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.