Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 34 tys. USD, a altcoiny również świetnie sobie radzą | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 34 tys. USD, a altcoiny również świetnie sobie radzą

kurs bitcoina Altcoiny

Nie tylko kurs bitcoina rośnie na wykresie. W ostatnich dniach zarobić można było też na topowych altcoinach.


Kurs bitcoina rośnie

Cena bitcoina urosła w skali tygodnia o nieco ponad 20% (przynajmniej w momencie pisania tych słów). Dziś 1 BTC kosztuje ok. 34 600 USD. Powód? Rosnące szanse na powstanie bitcoinowego ETF-a.

Po tym, jak SEC odmówiła odwołania się od swojej przegranej w sprawie dot. Grayscale w sądzie okręgowym, coraz bardziej prawdopodobne staje się zatwierdzenie fizycznie zabezpieczonego funduszu ETF na cenę spot BTC w USA

– powiedział James Butterfill, szef działu badań CoinShares, w rozmowie z  serwisem Blockworks.

W tle rośnie też kurs etheru. Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić ponad 1810 USD, co oznacza, że w skali 7 dni cena urosła o ok. 17%. Bitcoin “ciągnie” za sobą ether. Do tego SEC ma do maksymalnie kilku miesięcy czas na podjęcie decyzji w sprawie etherowych ETF-ów. Jeżeli powie “tak” rynkowi BTC, zapewne taką samą odpowiedź udzieli rynkowi Ethereum.

Źródło: Tradinview

Altcoiny dają w końcu zarobić

Szampany strzelały w ostatnim czasie także w domach inwestorów solany (SOL) czy chainlink (LINK). SOL zdrożał do 32 USD, co oznacza skok ceny o 36% w ciągu tygodnia. Z kolei LINK kosztuje 11 USD, czyli aż 51% więcej niż tydzień temu!

Źródło: Tradingview

Rzecznik firmy analitycznej CryptoQuant w rozmowie z portalem Blockworks powiedział, że wzrost LINK absolutnie “nie jest sztuczny”. Zauważa zwiększony wolumen obrotu na scentralizowanych giełdach, a także zwiększoną dzienną liczbę aktywnych adresów w sieci tego altcoina i całkowitą liczbę tokenów przesyłanych od nadawców do odbiorców.

Cieszyć mogą się też hodlerzy XRP i cardano (ADA). W ciągu ostatniego tygodnia XRP odnotowało aż 13-procentowy wzrost do 0,56 USD, podczas gdy cardano zdrożało też o 13%, czyli do 0,27 USD.

Źródło: Tradingview

Oczywiście nie wszystkie alty tak dobrze sobie radzą. BNB, natywny token platformy Binance, oraz shiba inu (SHIB), topowy memecoin, zdrożały kolejno o 6,4% i 7%.

Gdy jednak hossa rozpocznie się na dobre (obecnie mamy dopiero raczej jej początek), na wykresach altcoinów zobaczymy wręcz nieprawdopodobne wzrosty.

kurs bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.