Chainlink rośnie o 40% w miesiąc. To dopiero początek rajdu cenowego, według danych on-chain | Wiadomości | CrypS.

Chainlink rośnie o 40% w miesiąc. To dopiero początek rajdu cenowego, według danych on-chain

Karolina Zawodnik

Kryptowaluta napędzana wzrostem zainteresowania tokenizacją aktywów rzeczywistych (RWA) zdecydowanie zaczęła odzyskiwać siły. Jej wartość zwiększyła się o blisko 40% w ciągu ostatnich 30 dni. Mowa tu o Projekcie Chainlink (LINK), który doznaje swojego odrodzenia.


  • Narracja związana z tokenizacją aktywów ze świata rzeczywistego wpłynęła na znaczny skok kursu LINK,
  • W ciągu ostatniego miesiąca jeden z wielorybów tokena od Chainlink wycofał ze scentralizowanej giełdy ponad 2,7 mln tokenów LINK, co wskazuje na chęć trzymania tej wirtualnej waluty w zakresie długoterminowym.

Chainlink notuje silny wzrost

W styczniu br. analitycy z K33 Research podkreślali, że LINK to “najbezpieczniejszy sposób na czerpanie zysków” z coraz silniejszej narracji panującej wokół tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym.

Za pomocą RWA zasoby tj. złoto, akcje i nieruchomości mogą być reprezentowane za pomocą tokenów opartych na blockchainie.

Ubiegły miesiąc był owocny dla projektu Chainlink. Ten połączył bowiem swój protokół interoperacyjności Cross-Chain (CCIP) z protokołem Cross-Chain Transfer Protocol (CCTP) należącym do firmy emitującej stablecoiny.

Wspomniana “fuzja” miała na celu ułatwienie użytkownikom przesyłania monety USDC między sieciami blockchain. Najnowsza umowa pozwala także programistom na tworzenie aplikacji międzyłańcuchowych dla USDC.

W efekcie wzrostu optymizmu wokół Chainlink – token LINK wzniósł swój kurs z okolic poniżej 14 dol. do blisko 20 dol. w ciągu ostatnich tygodni. Obecnie kryptowaluta ta handluje w okolicy 18,34 dol. za monetę i znajduje się na najwyższych poziomach od 2 lat.

LINK
Wzrost LINK. Źródło: tradingview.com

Mimo ostatniego wzrostu wspomniany altcoin wydaje się posiadać przestrzeń do dalszego zyskiwania na wartości. Swoje ATH cenowe odnotował on w maju 2021 roku. Wyniosło ono wówczas 52,88 dol. Od tamtej pory potaniał on o ponad 65%.

Ruchy ze strony wielorybów

Platforma analityczna Lookonchain zauważyła niedawno, że jeden z dużych inwestorów LINK wycofał z Binance ponad 2,7 miliona sztuk tego tokena. W tym samym czasie cena tej wirtualnej waluty wzrosła do poziomów niewidzianych od 22 miesięcy.

Tego typu ruchy są często odbierane w pozytywny sposób. Kryptowaluty zwykle opuszczają zewnętrze portfele i lądują na CEX-ach wtedy, gdy ktoś szykuje się do ich sprzedaży. W tym przypadku odwrotne zachowanie może świadczyć o rosnącym optymizmie co do przyszłości Chainlink.

Rola wspomnianego projektu, jako zdecentralizowanej sieci Oracle, która dostarcza dane ze świata rzeczywistego do inteligentnych kontraktów, ma kluczowe znaczenie dla złożonych aplikacji, czyniąc LINK niezbędnym zasobem w ekosystemie blockchain.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.