Władze Wenezueli przejęły 76 koparek ASIC | Wiadomości | CrypS.

Władze Wenezueli przejęły 76 koparek ASIC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wenezuela

Wenezuelskie władze skonfiskowały 76 koparek BTC. Jak twierdzą urzędnicy, w dokumentacji dotyczącej urządzeń pojawiły się nieścisłości.

Według Boliwariańskiej Gwardii Narodowej Wenezueli (GNB), funkcjonariusze zajęli koparki w związku z podejrzeniem o nielegalny transport. GNB stwierdziła, że dostarczone dokumenty przewozowe nie potwierdzają transacji, własności i eksploatacji koparek.

Co więcej, władze nie ujawniły też rodzaju maszyn przejętych podczas rutynowego zatrzymania drogówki. Udostępnione zdjęcia sugerują jednak, że są to koparki ASIC.

Po tym, jak kraj zalegalizował kopanie, GNB zyskało reputację jako organizacja rozprawiająca się ze sprzętem miningowym. Wenezuela bowiem zainteresowała się kryptowalutami jako sposobem na podtrzymanie kurczącej się gospodarki. Co za tym idzie, nie pozwoliła wydobywać przy użyciu dotowanej energii.

wenezuela koparki btc

Wenezuela ustanawia przepisy dotyczące kryptowalut

Kraj uregulował mining tworząc agencję o nazwie: National Superintendency of Crypto Assets and Related Activities (Superintendencia de Criptoactivos y Actividades Conexas de Venezuela or Sunacrip). Jest ona odpowiedzialna za licencjonowanie wszystkich działań związanych z wydobyciem BTC w kraju.

Co więcej górnicy muszą kopać podlegając pod National Digital Mining Pool – rządową pulę, która zrzesza wszystkich górników na terenie Wenezueli. Zakazane jest także kopanie w regionach z subsydiowaną energią. W ten sposób rząd chce zarządzać energią elektryczną zużywaną przez Bitcoina.

Stworzenie środowiska regulacyjnego dla kryptowalut w takim kraju jak Wenezuela jest niezbędne. Być może jest to jakiś sposób, aby złagodzić panującą tam hiperinflację.

wenezuela



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.