Władze Wenezueli przejęły 76 koparek ASIC | Wiadomości | CrypS.

Władze Wenezueli przejęły 76 koparek ASIC

Zerelik Maciej
wenezuela

Wenezuelskie władze skonfiskowały 76 koparek BTC. Jak twierdzą urzędnicy, w dokumentacji dotyczącej urządzeń pojawiły się nieścisłości.

Według Boliwariańskiej Gwardii Narodowej Wenezueli (GNB), funkcjonariusze zajęli koparki w związku z podejrzeniem o nielegalny transport. GNB stwierdziła, że dostarczone dokumenty przewozowe nie potwierdzają transacji, własności i eksploatacji koparek.

Co więcej, władze nie ujawniły też rodzaju maszyn przejętych podczas rutynowego zatrzymania drogówki. Udostępnione zdjęcia sugerują jednak, że są to koparki ASIC.

Po tym, jak kraj zalegalizował kopanie, GNB zyskało reputację jako organizacja rozprawiająca się ze sprzętem miningowym. Wenezuela bowiem zainteresowała się kryptowalutami jako sposobem na podtrzymanie kurczącej się gospodarki. Co za tym idzie, nie pozwoliła wydobywać przy użyciu dotowanej energii.

wenezuela koparki btc

Wenezuela ustanawia przepisy dotyczące kryptowalut

Kraj uregulował mining tworząc agencję o nazwie: National Superintendency of Crypto Assets and Related Activities (Superintendencia de Criptoactivos y Actividades Conexas de Venezuela or Sunacrip). Jest ona odpowiedzialna za licencjonowanie wszystkich działań związanych z wydobyciem BTC w kraju.

Co więcej górnicy muszą kopać podlegając pod National Digital Mining Pool – rządową pulę, która zrzesza wszystkich górników na terenie Wenezueli. Zakazane jest także kopanie w regionach z subsydiowaną energią. W ten sposób rząd chce zarządzać energią elektryczną zużywaną przez Bitcoina.

Stworzenie środowiska regulacyjnego dla kryptowalut w takim kraju jak Wenezuela jest niezbędne. Być może jest to jakiś sposób, aby złagodzić panującą tam hiperinflację.

wenezuela
reklama
reklama