ASIC (Application Specific Integrated Circuit) | Słownik | CrypS.

ASIC (Application Specific Integrated Circuit)

ASIC (ang. Application Specific Integrated Circuit) – to technologia zajmująca się kopaniem/wydobywaniem kryptowalut. Ma na celu poprawę sprzętu kopiącego i uczynienie go dużo bardziej wydajnym. 

Czym dokładnie jest ASIC?

ASIC to specjalizowany układ scalony, który jest zaprojektowany do realizacji z góry określonego zadania, a nie do ogólnego zastosowania. W sprzęcie do wydobywania bitcoinów układy ASIC były kolejnym etapem rozwoju po procesorach graficznych – będące w stanie łatwo przewyższyć inne technologie do wydobywania bitcoinów zarówno pod względem szybkości, jak i wydajności.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.