Wenezuela zakazuje kopania krypto w państwowych mieszkaniach | Wiadomości | CrypS.

Wenezuela zakazuje kopania krypto w państwowych mieszkaniach

Redakcja
wenezuela

Wenezuelski minister ds. mieszkalnictwa i zagospodarowania przestrzennego – Ildemaro Villarroel ogłosił dziś, że wydobycie kryptowalut, nie będzie dozwolone w żadnym z państwowych budynków mieszkalnych ani dzielnic, które są częścią projektu “Gran Misión Vivienda” (Great Home Mission).

Podczas oficjalnego przemówienia, w dniu 15 lipca, Villaroel oświadczył, że używanie wszelkich urządzeń związanych z wydobyciem kryptowalut jest zabronione w mieszkaniach publicznych, ze względu na “wysoki pobór mocy” oraz za powszechne “naruszanie” polityki rządu w zakresie dostaw energii elektrycznej.

“W tej skoordynowanej pracy wykryliśmy szkodliwe skutki tych elementów wysokiego zapotrzebowania na energię elektryczną w domach publicznych w ramach projektu Gran Misión Vivienda”.

– powiedział minister.

Gran Misión Vivienda, to plan wenezuelskiego rządu, który zakłada przyznanie mieszkań obywatelom o niskich dochodach, ze względu na długotrwały kryzys gospodarczy, z którym kraj borykał się jeszcze przed pojawieniem się COVID-19.

“Uszkodzenie” lokalnego systemu zasilania.

Villarroel stwierdził, że wydobycie kryptowalut może zaszkodzić dystrybucji energii elektrycznej w każdej okolicy. Krytycy tego rozwiązania, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zwracają jednak uwagę, że to Wenezuela zaniedbała poprawę lokalnego systemu dostaw energii elektrycznej. Kwestia ta nabrała dużego znaczenia po ogólnokrajowym przestoju w dostawie energii elektrycznej w 2019 roku, spowodowanym awarią zapory wodnej “Guri”.

Niedawno Boliwariańska Gwardia Narodowa w Puerto Ordaz przejęła 315 koparek Bitcoin (BTC) wyprodukowanych przez Bitmain. Właścicielom urządzeń powiedziano, że nie posiadają oni niezbędnych zezwoleń na posiadanie i używanie tych maszyn.

wenezuelareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.