Wenezuela legalizuje wydobycie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Wenezuela legalizuje wydobycie kryptowalut

Maciej Zerelik
wenezuela

Według najnowszych doniesień, Wenezuela zalegalizowała wydobycie kryptowalut. W ramach nowych przepisów, wszystkie podmioty i osoby zainteresowane legalnym kopaniem kryptowalut, muszą ubiegać się o licencję agencji National Superintendency of Crypto Assets and Related Activities (Sunacrip).

Krajowa Cyfrowa Pula Wydobywcza

Zgodnie z raportem, Sunacrip doprowadzi do utworzenia National Digital Mining Pool (NDMP), organu, który „stara się zebrać wszystkich górników działających na terytorium Wenezueli”. Dekret, który został podpisany przez Joselita Ramireza, dyrektora Sunacrip, nie określa „ile będzie kosztowało uzyskanie takich licencji”.

Jednakże, aby zapewnić, że górnicy działają zgodnie z nowymi przepisami, dekret stwierdza:

„Władze będą nadzorować zarówno tworzenie, jak i import sprzętu górniczego. Podobnie kopalnie kryptowalut, będą mogły działać przy wsparciu ze strony państwa, ale tylko wtedy, gdy zostaną skontrolowane przez Sunacrip”.

Jak informowaliśmy w lipcu, Wenezuela zakazała wydobycia krypto w „wszelkich dzielnicach o niskich dochodach z dotowanymi mieszkaniami” z powodu tego, co władze określiły jako „nadmierne zużycie energii”. Wcześniej wenezuelskie wojsko przejęło około 315 Antimnerów od firmy Bitmain.

Jednak zgodnie z przepisami, które weszły w życie 21 września, Wenezuela chce, aby „ci, którzy obsługują sprzęt ASIC do wydobywania Bitcoina i innych kryptowalut” połączyli się z NDMP. Władze wydają się być mniej zaniepokojone nadmiernym zużyciem prądu.

Górnicy działający poza pulą będą podlegać „środkom, wykroczeniom i sankcjom określonym w dokumencie dekretu”.

Rząd będzie miał kontrolę nad górnictwem

W raporcie wyjaśniono, że jeśli władze Wenezueli będą nalegać na kontrolowanie i zarządzanie NDMP, to rząd będzie odpowiedzialny za dystrybucję nagród dla górników. Stwarza to jednak ryzyko, ponieważ operator puli może samowolnie zamrozić fundusze lub opóźniać płatności. Kłóci się to także z główną ideą kryptowalut, jaką jest decentralizacja.

Rozdarty przez kryzys kraj przoduje pod względem wolumenu handlu P2P zaraz obok Brazylii. Wenezuela jest także jednym z kluczowych obszarów wydobycia BTC, a udział hash rateu utrzymuje się na poziomie około 0,42%, Wenezuela jest jedynym stanem Ameryki Łacińskiej, który znalazł się w pierwszej dziesiątce krajów z najwyższym hash ratem BTC wg. Uniwersytetu w Cambdrige.

Teraz, po uregulowaniu kwestii wydobycia, hashrate prawodpodobnie jeszcze bardziej wzrośnie.

wenezuela
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.