W tych sektorach rynku kryptowalut inwestorzy zarobili najwięcej w I połowie 2024 roku | Wiadomości | CrypS.

W tych sektorach rynku kryptowalut inwestorzy zarobili najwięcej w I połowie 2024 roku

Kryptowaluty 2024

Pierwsza połowa 2024 roku jest już praktycznie za nami, tak więc zaczynają spływać do nas podsumowania od różnych platform analitycznych w temacie branży kryptowalut za ten okres. W którym więc sektorze najwięcej się działo przez ostatnie 6 miesięcy?


  • Największy poziom zwrotów z inwestycji odnotowano w przypadku memecoinów. Drugie miejsce należało do sektora tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym (RWA). Podium zamyka natomiast kategoria tokenów związanych z technologią AI,
  • W przypadku memicznych kryptowalut możemy mówić o wysokim poziomie spekulacji, ale także i napędzaniu całej koniunktury przez celebrytów i wpływowe osoby ze świata show biznesu. Jeśli chodzi o tokenizację, to ogromny udział w osiąganych wynikach mają banki oraz instytucje.

Połowa 2024 r. za nami. Kto najwięcej zarobił?

Pierwsza połowa bieżącego roku dobiega końca i nikt nie odważy się na stwierdzenie, że była ona pozbawiona wielkich emocji i kluczowych wydarzeń na rynku kryptowalut.

Można by tu wymienić chociażby zatwierdzenie i start spotowych ETF-ów w Stanach Zjednoczonych na bitcoina, nowe ATH, kolejny halving czy dynamiczny rozwój młodych sektorów, które w krótkim czasie zdążyły zwrócić na siebie uwagę prominentnych osób z rynków finansowych.

Gdzie więc było najgoręcej i z którego z nich inwestorzy wyciągnęli największe zyski? Jak wynika z danych zebranych przez platformy BitEye, CoinGecko oraz chińskiego dziennikarza Coina Wu, pierwsze miejsce w tym zestawieniu bezapelacyjnie należy do… memecoinów.

Memy rządzą

Kategoria skupiająca się na cyfrowych aktywach bazujących na memach i popularnych postaciach od początku tego roku odnotowała oszałamiający zwrot na poziomie 2405%.

Nie dziwi nas to, bowiem przez większość minionego czasu w badanym okresie otrzymywaliśmy zalew doniesień dot. szaleństwa związanego z memicznymi kryptowalutami.

Boom na nie w większości przypadków prowadził do wybijania setek tysięcy tokenów w sieci Solana, co doprowadziło w pewnym momencie do awarii tego blockchaina, a później jego chwilowego spowolnienia.

Wielu ekspertów prognozuje jednak, że dzięki memecoinom ekosystem ten zyskał drugie życie i to one wyniosą go na nowe szczyty w tej branży. W samym maju na tym łańcuchu wybito 541 tys. nowych projektów memicznych kryptowalut.

Osobną kwestią jest tutaj zaangażowanie się w promocję swoich cyfrowych aktywów znanych postaci ze świata show biznesu. W ostatnich tygodniach głośno było o tokenie MOTHER od australijskiej raperki Iggy Azalea.

Swoje tokeny wypuścił na rynek również były kickboxer i influencer – Andrew Tate. Więcej o celebrytach działających na rynku kryptowalut i ich nie do końca pozytywnym wpływie na niego pisałem w tym miejscu.

Tokenizacja to przyszłość własności

Drugie miejsce w opublikowanym wczoraj zestawieniu należy do sektora tokenizacji aktywów rzeczywistych (RWA). Tutaj zwrot w skali półrocza wyniósł 214%.

Ten sektor jest postrzegany jako bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające indywidualnym podmiotom oraz instytucjom na przeniesieniu swoich praw majątkowych cyberprzestrzeni.

Analitycy sądzą, że finalnie RWA obejmie w pewnym momencie kapitał o wartości 874 bilionów dolarów w miarę migracji światowych funduszy inwestycyjnych, akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych, a nawet nieruchomości w sieci.

Jeżeli  chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda proces tokenizacji, które firmy się tym zajmują i jakie kryptowaluty są powiązane z tym sektorem, to zapraszamy Was do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat.

Podium zamyka sztuczna inteligencja

Niemożliwe byłoby, żeby wśród najbardziej dochodowych projektów nie znalazły się tokeny związane z AI.

Sztuczna inteligencja tworzy nową generację milionerów, o czym pisaliśmy chociażby wczoraj i rynek kryptowalut będzie miał z tego swój kawałek tortu.

W tym przypadku tokeny związane z artificial intelligence przyniosły inwestorom zwrot na poziomie 72%.

Kryptowaluty 2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.