Twórcy Ethereum w ogniu krytyki. Iggy Azalea atakuje Vitalika Buterina | Wiadomości | CrypS.

Twórcy Ethereum w ogniu krytyki. Iggy Azalea atakuje Vitalika Buterina

Redaktor: Albert Czajkowski
Iggy Azalea kryptowaluty

Możemy uznać, że ten artykuł będzie dotyczył swego rodzaju “dramy”, jaką wywołały niedawne słowa Vitalika Buterina pod adresem narastającego trendu związanego z promocją memecoinów wypuszczanych przez celebrytów. Otóż jedna z takich gwiazd nie pozostała dłużna programiście i również wysłała przytyk w stronę działania Ethereum. Jednakże cała ta sprawa prowadzi do kilku wniosków.


  • Vitalik Buterin stwierdził ostatnio, że zjawisko wypuszczania na rynek memecoinów przez sławne osoby jest szkodliwe dla ekosystemu kryptowalut. Współtwórca Ethereum uważa, że nie wnosi to nic pożytecznego do tego ekosystemu,
  • Raperka Iggy Azalea zakpiła ze słów znanego programisty i zarzuciła mu, że ten przecież sam zarabia na gazie za opłaty transakcyjne na tym blockchainie. Oczywiście jest to bardzo nietrafiony strzał ze strony artystki,
  • Do sprawy jednak odnieśli się także CEO Wintermute – Evgeny Gaevoy – oraz Adam Cochran z Cinneamhain Ventures, którzy zwrócili uwagę na kilka problematycznych kwestii związanych z ekosystemem Ethereum.

 Iggy Azalea vs. Vitalik Buterin. O co chodzi i kto ma rację?

Geneza tego konfliktu sięga końcówki maja, gdy pochodząca z Australii światowej sławy raperka Iggy Azalea wypuściła na rynek swój token o nazwie MOTHER.

Jego wartość rynkowa stale rośnie i przed weekendem osiągnął swoje ATH na poziomie 0,24 dolara. Obecna kapitalizacja rynkowa wynosi natomiast 150 560 178 dolarów. Więcej szczegółów nie jest nam potrzebnych.

Istotne jest to, że artystka nie jest jedyną osoba, która zdecydowała się na taki ruch, bowiem liczba celebrytów, którzy w ostatnich tygodniach ogłaszają własne “projekty” oparte na zasadzie memecoinów, jest coraz więcej.

To zjawisko zostało mocno skrytykowane przez Vitalika Buterina, który stwierdził, że jest to jedynie próba zarobienia pieniędzy na fanach i spekulantach, a nic pożytecznego nie wynika z takich działań dla branży kryptowalut.

No i generalnie programista ma rację, ale segment shitcoinów jest tak szeroki i pełen absurdów, że to tylko kropla w oceanie.

Jak to jednak mawia się w społeczności hiphopowej – “beef is beef” – więc Azaela nie puściła uwag Buterina mimo uszu i postanowiła mu odpowiedzieć w dość ostrym stylu.

W trakcie jednego z wywiadów wytknęła mu hipokryzję twierdząc, że ten angażuje się w tyle filantropijnych ruchów, wspiera organizacje charytatywne, a żeruje na wysokich opłatach za gaz w stworzonej przez siebie sieci.

Nie jestem zła na opinię tego człowieka. Zastanawiam się, co robi z pieniędzmi za paliwo. To wspaniale, że ma dobrą opinię w związku z organizacjami charytatywnymi i szpitalami, cokolwiek… ale porozmawiajmy o opłatach za gaz… podatku od gazu

– powiedziała.

Oczywiście nagranie z jej wypowiedzią momentalnie stało się viralem na tzw. “Crypto Twitterze” i większość internautów zaczęła nabijać się z kobiety. Zarzucano jej bowiem brak podstawowej wiedzy na temat tego, jak opłaty za gaz funkcjonują na blockchainie Ethereum.

Całą sprawę skomentował także Adam Cochran, czyli partner Cinneamhain Ventures, który podzielił się dość istotną refleksją.

Przedsiębiorca zwrócił bowiem uwagę na fakt, że podejście raperki i jej wiedza (a bardziej deficyt) na temat działania tego ekosystemu w rzeczywistości stanowi wyzwanie marketingowe dla branży kryptowalut.

Myślenie Iggy’i że Vitalik pobiera opłaty, stanowi wyzwanie marketingowe stojące przed wszystkimi kryptowalutami. Z tego też powodu uważam, że L2 to jedyny sposób na osiągnięcie masowego przyjęcia przez konsumentów. Podobnie jak większość konsumentów nie rozumie Internetu i polega na tym, że ich dostawca usług internetowych zarządza łącznością

– napisał oznajmił w poście w mediach społecznościowych .

“Zdecydujcie się, w którą stronę chcecie iść z Ethereum”

Słowa Buterina dot. tego, że twórcy kryptowalut powinni kierować się przede wszystkim myśleniem nakierowanym na rozwój dobra tej społeczności i dokładaniem jakiejś cegiełki stanowiącą wartość dodaną, dosyć cierpko skomentował dyrektor generalny Wintermute, czyli Evgeny Gaevoya.

Napisał bowiem, że liderzy Ethereum muszą podjąć decyzję, jaki układ wspierają – kapitalizm, który pozwala każdemu generować zyska z danej inicjatywy, nawet jeśli jej wartość praktyczna jest zerowa, czy socjalistyczna gospodarka, która ma coś ulepszać.

CEO Wintermute uważa, że nie można stać po środku obu.

Albo budujecie kapitalizm, albo planowany socjalizm. Przykro mi, naprawdę nie możesz mieć obu. Jeśli ETH upadnie w przyszłości, nie będzie to spowodowane tym, że „Solana jest szybsza”, ale dlatego, że „elita” ETH wciąż tkwi w ogromnej sprzeczności

– napisał.

Vitalik, Hayden i wielu innych próbują „rozwiązać kapitalizm”, twierdząc, że to, co budujemy, może być szanowane tylko „jeśli cel jest godny (opieka zdrowotna, oprogramowanie open source, sztuka itp.)” lub że „najlepsi budowniczowie w tej przestrzeni motywowane są pozytywną zmianą społeczną

–  dodaje.

Iggy Azalea kryptowaluty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.