Solana z pierwszą awarią od roku! Jedna z giełd zawiesiła już wpłaty i wypłaty tokenów z tego blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Solana z pierwszą awarią od roku! Jedna z giełd zawiesiła już wpłaty i wypłaty tokenów z tego blockchaina

Solana Awaria

Po równo 12 miesiącach wraca stary koszmar Solany, czyli dobrze znane jej użytkownikom przestoje w działaniu sieci. W przeszłości takie awarie występowały dość często, jednakże uznano w pewnym momencie, że problem został ostatecznie rozwiązany. 


  • Blockchain Solany doświadczył dziś awarii w godzinach porannych. Początek przestoju odnotowano około 10:22 UTC,
  • Na informację dotyczącą przerwy w generowaniu nowych bloków w tej sieci zareagowała m.in. giełda Upbit, która ogłosiła, że zawiesza wpłaty i wypłaty kryptowalut, które są wybijane na tym łańcuchu.

Sieć Solany przestała działać

Po bardzo udanym roku 2023 dla ekosystemu Solany wiele osób w społeczności zdecentralizowanych finansów zapewne zdążyło już zapomnieć o tym, że synonimem tego blockchaina było słowo “awaria”. Sieć tego projektu w przeszłości słynęła z tego, że doświadczała regularnie przestojów w działaniu lub drastyczni zwalniała.

Od lutego zeszłego roku tego typu sytuacje ustały, czym m.in. chwalił się w lipcu dyrektor generalny Fundacji Solana – Anatolij Jakowenko – że sieć od dłuższego czasu działa bez większych zarzutów. 

Jak widać, programista nieco pośpieszył się z celebracją tego faktu, bowiem dziś około godziny 10:200 UTC Solana przestała produkować nowe bloki.

Główna sieć Solany doświadczyła pogorszenia wydajności, postęp bloków jest obecnie wstrzymany, główni inżynierowie i weryfikatorzy aktywnie badają sytuację

– przekazano. Jest to już 11. odnotowana awaria Solany w ciągu ostatnich 2 lat.

Pozostaje więc czekać na informację, że zespołowi deweloperów udało się uruchomić sieć się poprzez wgranie poprawki do jej systemu.

W międzyczasie giełda Upbit przekazała, że w związku z zaistniałą sytuacją zawiesza się wpłaty i wypłaty takich tokenów, jak SOL, GMT, RAY i ACS, które pochodzą właśnie z tego blockchaina.

Solana Awariareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.