Koniec problemów Solany? Zespół sieci przekazał ważne informacje. Kurs SOL rośnie | Wiadomości | CrypS.

Koniec problemów Solany? Zespół sieci przekazał ważne informacje. Kurs SOL rośnie

Filip Dzięciołowski
Solana

Dobra passa towarzysząca ekosystemowi Solany w ostatnich miesiącach została przerwana tydzień temu w następstwie przeciążenia jej sieci, co było efektem zbyt dużego popytu na przestrzeń blokową, który był wywołany trwającym szaleństwem na memecoiny. Dziś ogłoszono, że wdrożono pierwszą z zaplanowanych poprawek, które mają optymalizować prace na tym blockchainie.


  • Sieć Solany od kilku miesięcy jest kryptowalutowym centrum wybijania i handlu memecoinami. W końcu blockchain ten nie udźwignął wolumenów handlowych i doszło do jego przeciążenia, w następstwie czego wiele transakcji nie docierało do adresatów,
  • Dziś przekazano informację, że do głównej sieci Solany wgrano pierwszą poprawkę, która ma rozwiązań ten problem. Zaleca się walidatorom pobranie nowego oprogramowania. W międzyczasie kurs SOL zaczął rosnąć.

Aktualizacja sieci Solana

Zacznijmy od faktów. Prędzej czy później musiało w końcu dojść do powstania zatorów w sieci od Solana Labs. Skala wybijanych memecoinów na tym blockchainie i wolumenów handlowych na zdecentralizowanych giełdach bazujących na nim przerosła oczekiwania wszystkich. Memecoinowe szaleństwo doprowadziło do tego, że w zeszłym tygodniu przepustowość transakcji została mocno zredukowana, a wiele z nich finalnie nie dochodziło do skutku.

Dziś natomiast przekazano, że deweloperzy Solany wprowadzili pierwszą z planowanych poprawek – wersję 1.17.31 – która ma pomóc uporać się z tego typu problemami. Zaleca się pobranie jej wszystkim walidatorom obsługujących węzły w głównej sieci.

Dodatkowo, dyrektor ds. relacji z programistami w firmie Anza – Rex St John – zapowiedział, że niebawem pojawią się kolejne aktualizacje mające na celu zwiększenie skalowalności transakcji Solany. Mowa o 1.18, która aktualnie jest badana w sieci testowej.

Kurs SOL znów rośnie

Natywny token wyżej wspomnianej sieci – SOL – wzrósł na swoim wykresie cenowym do poziomu 155 dolarów. Kryptowaluta ma za sobą kiepski weekend, podobnie cała reszta rynku, czego powodem była silna korekta wywołana informacjami dot. potencjalnego konfliktu zbrojnego na linii Iran – Izrael.

W sobotę SOL wyrył swoje nowe lokalne dno cenowe wynoszące 120 dolarów, tak więc dziś wartość tego altcoina jest o prawie 30% wyższa. Jednakże nie jest to sytuacja, z której wszyscy będą się cieszyć, bowiem niecały miesiąc temu, dokładnie w dniu 18 marca, kurs SOL wzbił się aż do 210 dolarów, co oznaczało najlepszy wynik od 2 grudnia 2021 roku.

Cena Solany
Wykres cenowy SOL na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.