W Salwadorze odbyły się kolejne protesty. Tym razem podpalono bitomat | Wiadomości | CrypS.

W Salwadorze odbyły się kolejne protesty. Tym razem podpalono bitomat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Protesty przeciwko przyjęciu BTC w Salwadorze

W środę, w dniu niepodległości Salwadoru, w kraju nasiliły się protesty. Jak donosi lokalna prasa, obywatele są wściekli na nowe prawo czyniące Bitcoina prawnym środkiem płatniczym.

Protestujący podpalili nawet bitomat w stolicy państwa – San Salvador. Niektórzy wyszli na ulice trzymając transparenty z napisami “Nie chcemy Bitcoina” i “Nie dla dyktatury”. Prezydent kraju, Nayib Bukele, potępił na twitterze obywateli, którzy nie powstrzymali aktów wandalizmu. Uderzył również w prasę.

Protesty przeciwko pomysłowi prezydenta Bukele trwały już od lipca i sierpnia. Dzisiejsze wydarzenia były jednak zdecydowanie najostrzejsze, a według mediów na ulice wyszło tysiące obywateli.

Salwadorczycy protestują nie tylko przeciwko nowej ustawie, ale także przeciwko prezydentowi Bukele. Według niektórych osłabił on krajowe sądy i zdobył zbyt wiele władzy. Chociaż Bukele wcześniej osiągał dobre wyniki w badaniach opinii publicznej ze względu na poprawę bezpieczeństwa w maleńkim kraju Ameryki Środkowej, ostatnio stał się obiektem krytyki z powodu autorytaryzmu.

Nowe prawo, ogłoszone przez Bukele w czerwcu i wkrótce potem przyjęte przez ustawodawców, oznacza, że firmy muszą przyjmować płatności w Bitcoinach, jeśli dysponują odpowiednią technologią. Obywatele nie są zobowiązani do korzystania z aktywa, ale są do tego zachęcani: ci, którzy zarejestrują się na oficjalnym rządowym portfelu Chivo, otrzymują nagrodę w wysokości 30 dolarów w BTC.

Protesty przeciwko przyjęciu BTC w Salwadorze



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.