Salwador zwrócił się o konsultacje w sprawie bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Salwador zwrócił się o konsultacje w sprawie bitcoina

Konrad Juszczyk
salwador bitcoin

Międzynarodowy bank rozwoju utworzy grupę doradztwa technicznego, aby pomóc Salwadorowi we wdrażaniu prawa uznającego bitcoin za prawny środek płatniczy.

Pomoc we wdrożeniu BTC w Salwadorze

Rząd Salwadoru zwrócił się do Central American Bank for Economic Integration (CABEI), aby wspomóc proces wdrażania bitcoinów w kraju, potwierdził prezes CABEI, Dante Mossi na konferencji prasowej w poniedziałek. Samo CABEI zostało założone w 1960 roku przez Gwatemalę, Salwador, Honduras, Nikaraguę i Kostarykę działając jako wielostronna instytucja finansowa rozwoju. Organizacja obecnie przygląda się najlepszym globalnym praktykom, które można powielać w Salwadorze, powiedział Mossi.

Na rynku nie ma wielu ekspertów. Wciąż nawiązujemy kontakty. – powiedział Mossi, dodając, że do centralnego banku Salwadoru zwrócili się już eksperci.

Według Mossiego przyjęcie bitcoina obniży koszt przekazów pieniężnych, które Salwadorczycy wysyłają do domu z zagranicy. Jednak jak sam dyrektor powiedział — istnieją zagrożenia ze strony przestępców, którzy mogą chcieć wykorzystać bitcoina do prania brudnych pieniędzy, dlatego należy przyjąć ramy regulacyjne. Dante Mossi dodał również że inne kraje badają wykorzystanie kryptowalut do przekazów pieniężnych, idąc za przykładem Salwadoru.

Jeśli już wiemy, że gotówka puka do drzwi wyjściowych i że musimy przejść na kryptowaluty, musimy to zrobić bezpiecznie. – powiedział Mossi.

salwador bitcoin
reklama
reklama