Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju | Wiadomości | CrypS.

Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Konrad Juszczyk
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Prezydent Salwadoru ogłosił, że rząd przekaże 30 dolarów w bitcoinie (BTC) każdemu dorosłemu obywatelowi kraju.

Salwador rozdaje bitcoiny

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił podczas czwartkowego orędzia, że każdy dorosły Salwadorczyk, który pobierze rządową aplikację portfela, będzie uprawniony do odebrania BTC o wartości 30 USD. Warto dodać, że środki zostaną wysłane do użytkownika, dopiero po weryfikacji tożsamości za pomocą oprogramowania do rozpoznawania twarzy.

Popularny analityk Willy Woo opublikował tweeta, mówiącego o wzroście bazy użytkowników Bitcoina o 2,5% dzięki napływowi 4,5 miliona Salwadorczyków. Biorąc pod uwagę różne dane, populacja Salwadoru wynosi od 4,5 mln do nawet 6,5 mln, co przekłada się na rozdanie od 135 do nawet 195 milionów dolarów. Prezydent Bukele oświadczył również, że już 7 września wejdzie w życie słynna ustawa uznająca BTC za legalną walutę w całym kraju.

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.