Twórca Dogecoina obawia się, że AI wywoła pewien problem społeczny | Wiadomości | CrypS.

Twórca Dogecoina obawia się, że AI wywoła pewien problem społeczny

Billy Markus AI

Jeden ze współzałożycieli popularnego memecoina uważa, iż rozwój sztucznej inteligencji może przynieść ze sobą poważne konsekwencje w niedalekiej przyszłości. W swoim najnowszym wpisie opublikowanym na platformie X skupił się on na ciemnej stronie tej “rewolucyjnej” technologii.


Choć AI niesie ze sobą ogromny potencjał, ma ona również wady. Billy Markus uważa, że wraz z coraz większym jej wykorzystaniem wielu naszych internetowych znajomych może okazać się botami.

AI i jego negatywne oblicze

Współzałożyciel dogecoina (DOGE) znany na platformie X jako “Shibetoshi Nakamoto” podzielił się wizją tego, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na otaczający nas cyfrowy świat w najbliższym czasie. Mężczyzna ten opublikował więc “ironiczne” ostrzeżenie dla odbiorców swoich treści.

Zdaniem Billy’ego Markusa dojdzie do tego, iż znajomi ze środowiska online dostępni na czacie okażą się fikcyjnymi postaciami zasilanymi przez AI. Tym samym wyraził on swoje niezadowolenie z coraz to większego wykorzystania tej technologii.

Należy przypomnieć, że niedawno odkryto, iż niektóre prelegentki z ważnej wirtualnej konferencji, na którą zaproszeni zostali m.in. dyrektorzy z firm technologicznych tj. Microsoft czy Amazon były “zmyślone”. To pokazuje, że już teraz możemy nie być pewni tego, czy mamy do czynienia z botem, czy realną osobą.

Wsparcie ochrony wolności słowa

Billy Markus jest również zwolennikiem nowego właściciela Twittera – Elona Muska. Popiera on jego działania takie jak rebranding tej platformy na X. Co więcej, podoba mu się cel, do którego dąży wspomniany miliarder – mianowicie zapewnienie i ochrona wolności słowa.

Współzałożyciel dogecoina obserwował również “dramat” związany z firmą OpenAI stojącą za ChatGPT. Niedawno stwierdził, iż nie zdziwiłby się, gdyby Netflix nakręcił o tym film.

Ze względu na kilka dużych nieporozumień między Samem Altmanem a zarządem OpenAI, mężczyzna ten został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego. W ramach solidarności prezes tej firmy – Greg Brockman – również ją opuścił. Obaj natomiast otrzymali propozycję stanięcia na czele nowego działu sztucznej inteligencji tworzonego przez Microsoft.

Nowym dyrektorem generalnym została mianowana Mira Murati będąca wcześniej dyrektorem ds. technologii w OpenAI. Zdecydowała jednak, że chce zatrudnić zarówno Altmana, jak i Brockmana z powrotem. Dodatkowo wielu pracowników firmy zagroziło własnym odejściem, jeśli ci dwaj nie zostaną do niej przywróceni, a zarząd nie podda się do dymisji.

Finalnie obaj wyżej wymienieni przedsiębiorcy powrócili do OpenAI, a Altman ponownie zasiadł na stanowisku dyrektora generalnego.

Billy Markus AI



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.